5.00 / 1 oy

Köpekler Gaz Çıkarırlar mı?

Sorunun ne derece absürt olduğunun farkındayım ama köpek gibi sindirim sistemi olan bir canlının bugüne kadar hiç gaz çıkartma hadisesine tanık olmamış olduğum için bu konuyu sanki hiç olmuyormuş gibi kodlamışım sanırım zihnimde. Neyse, bugün bahçede tatlı mı tatlı bir golden bu cahilliğimi tüm tatlılığı ile gidermiş oldu.

Sonrasında çok da bilimsel olmayan bir araştırma ile tüm köpek türlerinde zaten gaz çıkartma hadisesinin oldukça sık karşılaşılan ve sıradan bir olay olduğunu öğrenmiş oldum. Araştırmanın bilimsel olmaması ise araştırma mecrası olarak youtube'u seçmemden kaynaklanıyor. Özel bir merakınız yoksa çok tavsiye etmem ama siz de benim gibi gaz çıkartan köpeklere gülebilecek birisi iseniz oldukça eğlenebilirsiniz. Özellikle kendi osuruğuna uyanan köpekler favorim oldu, bir de yanında kedi varsa kediler mutlaka bu gaz kokusuna mutlaka bir tepki gösteriyorlar. Kimisi kusuyor, kimisi ise tekme tokat köpeğe dalıyor.

Köpek sahiplerinin muhtemelen çok uzun zamandır bildikleri ve sık sık da tanık oldukları bu olayı benim gibi hiç köpek beslememiş kişiler için de aydınlatmak istedim. Çok merak edenler okumakla yetinsinler, çünkü yakından tecrübe etmek de bunun ötesinde bir bilgi sağlamıyor.

delicavit

01.01.2021 11:16

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 18 Ekim 2021 05:08
  4

  hiç merak etmemştim, hatta aklıma bile gelmemişti böyle bir konu ama sırf başlıktan merak ederek açıp okudum ve sayenizde aydınlanmış oldum. sonra da kendimi köpeği uyurken yastığına mikrofon koyup köpeğinin kendi gaz seslerine uyanmasını videoya alan insanları izlerken buldum. gerçekten nasıl teşekkür edebiileceğimi bilmiyorum, keşke arif'in manchester'e attığı golü arasaydım.

 • 5 Kasım 2021 11:49
  0

  neden gaz yapmamalarını bekliyordunuz ben de ona şaşırdım, besin tüketen her canlının bünyesinde gazları salmak için de doğal olarak bir mekanizma vardır. ama youtube'da uyuyan köpeklere mikrofon koyarak kendi gaz çıkartma seslerine uyandırmak da bana çok garip geldi.

 • 30 Aralık 2021 06:33
  0

  köpek sahipleri bu sorunun cevabını iyi bilirler, son derece gündelik ve olması gereken bir olaydır zaten

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Köpekler Gaz Çıkarırlar mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.