5.00 / 1 oy

Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Hangileri?

Evinde köpeği olan ve köpeğinin tüy dökme probleminden dolayı (problem değil de ırkının doğası olarak hayvan sürekli tüy döküyor ve robot süpürge çalışmasına rağmen koltuklardan yerlere kadar her yer tüy) yaşadığı zorluklara tanık olmuş ve köpek sahiplenmek isteyen birisi olarak tüy dökmeyen bir köpek ırkı arıyorum.

Malta teriyeri çok tüylü bir köpek ırkı olmasına rağmen forumlarda tüylerini dökmediklerini yazmışlar. Hatta daha da ilginci, uzun saçaklı tüyleriyle bilinen tibet teriyeri için bile tüy dökmüyor deniyor. Açıkçası teriyer istemediğim için bu seçeneği eliyorum.

Bir de çok kısa tüylü olduğu için tüy dökmeyen doberman türü köpekler var. Irk olarak bana daha yakın gelseler de dobermanlar da soğuk havalara karşı çok dayanıksız olmalarından dolayı beni endişelendiriyorlar. Köpeğe evin içinde bakacağız ama yine de soğuk iklimleri seven bir aile olduğumuz için evde uzun kollularla gezdiğimiz bir sıcaklıkta olmayı tercih ediyoruz ve doberman için bu ev sıcaklığı tehlikeli olabilir gibi görünüyor.

Tüy dökmeyen köpek ırkı tavsiye edebilecek birileri olursa umuduyla bu başlığı açıyorum, internetteki tüm yazılar yabancı bir blog'dan kopyala yapıştır olarak alındığı ve Türkiye'de bulunması mümkün olmayan türde köpekleri listelediği için lütfen bulabileceğim türden de köpek ırkları yazabilirseniz memnun olurum.

Mustafa Mert

23.10.2020 11:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tüy Dökmeyen Köpek Cinsleri Hangileri?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.