5.00 / 1 oy

Kontrnuar Nedir ve Nasıl Pişirilir?

Kontrnuar, dananın but bölgesinde hemen nuarın alt kısmından çıkan (bkz: Nuar Nedir ve Nasıl Pişirilir?) az yağlı ve sert bir ettir. Dolayısıyla nuar gibi kontnuar da mangalda ya da tavada pişirme konusunda tercih edilen etlerden değildir. Bu amaçla et alacaksanız antrikot ya da bonfile gibi daha yağlı ve yumuşak kısımlarını tercih etmelisiniz. Örnek olarak aşağıdaki yazılara göz atabilirsiniz.

Antrikot Nedir ve Dananın Neresinden Çıkar?

T-Bone Nedir ve Dananın Neresinden Çıkar?

Rib Eye Steak Nedir ve Nasıl Hazırlanır?

Kontrnuar, yağsız olmasından dolayı daha çok sporcular tarafından protein ihtiyaçlarını yağ tüketmeden karşılamak amacıyla tercih edilmektedir. Ayrıca sırt grubu etlere kıyasla daha hesaplı bir et olduğu için işlem gören sosis, sucuk ve salam türü yiyeceklerin hazırlanmasında da kasaplar tarafından sık kullanılmaktadır.

Eğer steak olarak nuar ya da kontrnuar pişirmek isterseniz size tavsiyem olabildiğince ince dilimlemeniz ve sandviçlerde bacon gibi kullanmanız yönünde olur. Eğer yağlı ve yumuşak etleri yiyebiliyorsanız tencere yemeklerinde ve steak türü yemeklerde daha uygun et türleri seçebilirsiniz.

bostonlu

27.10.2020 17:52

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kontrnuar Nedir ve Nasıl Pişirilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.