5.00 / 1 oy

Koltuk kumaşının telleri nasıl sökülür?

Aslında konuyu zımba teli sökücü olarak açacaktım ama kağıtlardaki zımbayı sökmek için değil, mobilyalardaki döşemelerin ve süngerlerin zımbalarını sökmek için kullanacağım bir zımba teli sökücü aradığım için konuyu bu şekilde açmayı tercih ettim. 

bkz: Koltuk döşemesi değişimini kendim yapabilir miyim?

bkz: Koltuk döşemesi yapabilmek için zımba makinesi önerisi

bkz: Koltuk döşemesi için kumaş seçimi nasıl yapılır?

Koltuklardaki döşemeler genellikle makinelerle sıkıldığı için çok sert oluyorlar ve bu amaçla geliştirilmiş bir el aleti olmadan sökmenin ellere çok zararı olacağını düşünüyorum. Youtube'da koltuk döşemesi söken kişilerin pens tipi zımba teli sökücü kullandıklarını gördüm ve tercihen bu tipte bir el aleti arıyorum. Ellerinde arkası kalın bir tornavida ile önce bu pensin arkasına vurup teli gevşetiyorlar, ondan sonra da ikinci bir hareket ile teli yerinden çıkartıp atıyorlar.

İnternette pens tipi zımba teli sökücü araması yaptığımda sadece Wert adında bir markanın zımba teli sökücü ürünlerini görebiliyorum. Sizce bu ürün işimi görür mü yoksa daha pahalıya satılan Mannesmann  gibi markaların ürünlerini mi tercih etmem mantıklı olur?

Editör editi:

bkz: Kesilmez İş Eldiveni Tavsiyesi (2020)

bkz: Bosch Glue Pen Silkon Tabancası Tavsiye Eder Misiniz?

bkz: Ahşap Oymacılığı İçin Hesaplı Iskarpela Seti Tavsiyesi

esmer melek

17.03.2021 16:21

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Koltuk kumaşının telleri nasıl sökülür?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.