5.00 / 1 oy

Koltuk döşemesi değişimini kendim yapabilir miyim?

Evde döşemesi deforme olan ve aslında çok eski de olmayan bir koltuğum var ama eve çağırarak tamiri ve döşeme değişimi için fiyar istediğim koltuk tamircileri ve döşemeciler neredeyse koltuğun sıfır ücreti kadar maliyetler çıkartınca kalsın diyerek bu işlemi kendim yapmayı denemeye karar verdim ama ne koltuktan anlarım ne de döşemeden.

Koltuğun tamir işlemi diye bahsettiğimiz şey anlayabildiğim kadarıyla çöken yerlerin tekrar düzeltilmesi ve pofuduk hale getirilmesi anlamına geliyor, bunun için de koltuğun içindeki süngerleri ve pamukları değiştirmek gerekiyor. Bunu yapabileceğimi düşünüyorum, gereklii malzemeleri de internetten getiririm diye düşünüyorum. Ama deforme olmuş olan döşemesini çıkartarak yeni döşemeyi nasıl dikebileceğim konusunda hiçbir fikrim yok. Acaba döşemeciler bu işlem için özel bir cihaz ya da makine kullanıyorlar mı yoksa elle mi yapıyorlar bilen var mı? Koltuk tamiri ve döşeme değişimi konusunda bakarak öğrenebileceğim ve evde kendim uygulayabileceğim bir video ya da açıklama yazısı gibi bir bilgilendirici eğitim içeriği bilen var mı?

esmer melek

06.07.2020 19:10

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 14 Temmuz 2020 15:04
    4

    Koltuk kılıfları mevcut. İstediğiniz model ve kumaşta neredeyse her koltuğa uyabilen koltuk örtüleri ile daha ucuza bu işi kapatabileceğinizi düşünüyorum. İnstagramda bile aratsanız çok fazla örnek karşınıza çıkar. 

  • 14 Eylül 2021 10:59
    4

    dışarıdan bakınca ya da internetten video izlerken çok kolay görünüyor ama kenara köşeye saklanan simetrisizlikler ve artan kumaşlarla tamamlanması muhtemel bir deneme olur. zamanla deneyim kazanılırsa ellbette bu kusurlar da ortadan kalkar ama insan kendi evindeki kaç koltuğun döşemesini değiştirerek ne kadar deneyim kazanabilir ki?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Koltuk döşemesi değişimini kendim yapabilir miyim?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.