5.00 / 1 oy

Kesilmez İş Eldiveni Tavsiyesi (2020)

Pandemi döneminde kendi karantina sürecimi verimli geçirmek için uzun zamandır fırsat kolladığım ahşap kesim işleri ile ilgilenmeye başladım ve ufak tefek ekipmanlar edinerek amatör işi de olsa bir şeyler yapmaya başladım. İster korkaklık deyin, isterseniz de tedbirli olmak deyin ama kesici aletler (maket bıçağı, matkap, testere gibi) kullanırken her zaman aşırı temkinli ve dikkatli olmuşumdur, bu da her işin her bir aşamasından önce kafamda uzun bir checklist'te tüm kontrol kalemlerini teker teker ve tekrar tekrar kontrol etmek anlamına geliyor. İş güvenliği için tüm bu önlemleri almak için harcadığım zamana razıyım ve herkesin de en az benim kadar dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum çünkü hobi amaçlı olarak bir şeyler yapmaya çalışırken en ufak bir kazanın ya da dikkatsizliğin bedeli kalıcı olarak uzuv kaybı ya da daha kötüsü bile olabilir. Ancak tüm bu adımsal önlemlerime rağmen halen ellerimi açıkta bıraktığım zamanlarda içimde bir huzursuzluk oluyor ve kesilmez eldiven adı verilen ürünlerden bir tane satın alarak çalışırken sürekli olarak takmak istiyorum.

İnternette kesilnez iş güvenliği eldiveni adı altında 20 TL'den başlayarak 2000 TL'ye kadar bir çok ürün gördüm, tasarruf yapmak elbette isterim ama aradaki bu 100 katlık fiyat uçurumun nedenini ve gerekliliğini anlamaya çalışıyorum. 20 TL'lik eldiven maket bıçağı gibi kesici bir aletin darbesine karşı koruyabiliyorsa yetersiz kaldığı şey nedir peki? Sonuçta fabrikada çalışmıyorum, ama evdeki elektrikli testere gibi makinelerin de hiç şakası yok. Satın almam gereken en hesaplı ve kaliteli kesilmez eldiven hangisidir?

vuuno

21.06.2020 20:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kesilmez İş Eldiveni Tavsiyesi (2020)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.