5.00 / 1 oy

Sıvı Solucan Gübresi Bitkilere Nasıl Uygulanır?

İnternetten denemek için 1 litrelik bir sıvı gübre siparişi verdim. İnternette forumlardan okuduğum kadarıyla bunu organik de olsa bitkilerin üzerine bodoslama dökemiyoruz, belirli bir kullanım oranı varmış. Ben de hobi amaçlı olarak ürettiğim sebzeler ve birkaç adet çeşitli bitkilerin fidanları için kullanmak üzere 5 litrelik damacanaya 1 çay bardağı olacak şekilde orantılayarak uygulamaya başladım. Direk toprağa ve aynı zamanda yapraklara da uygulamak gerekiyormuş.

Doğada birkiler gübreye her türlü maruz kaldıkları için bir miktar fazlasının olmasında problem yok diyorlar ama çiçek sular gibi her gün doğrudan sıvı gübre ile sulanması da muhtemelen olumsuz sonuçlar verecektir.

1 litre sıvı gübre için kargo dahil 80 TL ödedim, sonuçlarını gözlemleyebilmek için henüz çok erken. Birkaç ay geçtikten sonra sıvı solucab gübresi kullanmanın faydası olup olmadığını ve katı solucan gübresi ile karşılaştırmasını kendi gözlemlerime göre buradan yine paylaşırım.

symca99

19.10.2020 16:07

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sıvı Solucan Gübresi Bitkilere Nasıl Uygulanır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.