5.00 / 1 oy

Kart aidatı iade başvurusu e-devlet üzerinden nasıl yapılır?

Arkadaşlar merhaba, Yapı Kredi Bankası'nın World Card kredi kartını 10 yılı aşkın süredir kullanıyorum ve geçen yıla kadar her seferinde telefonla kart aidatı iadesi talebinde bulunduğumda kart aidatım kartıma sorunsuz olarak iade edilirdi. İlk kez geçen yıl kart aidatı iadesi istediğimde bana 10.000 küsür TL'lik bir harcamayı 3 ay içinde yapma ve 6 ay boyunca kartı iptal ettirmeme sözüme karşılık kart aidatımın iade edilebileceği söylendi. Bu harcamayı da yaptığım ve kartımı da kapattırmadığım için kart aidatım da iade edilmişti.

İlk kez bu yıl kredi kartıma yansıtılan yıllık üyelik aidatı olan 159 TL'yi tamamen iade etmeyeceklerini, sadece 6 aylık kredi kartı iptal ettirmeme sözüme karşılık kart aidatının %75'inin iade edileceği söylendi. Nitekim el mahkum onayı verdim ve kart aidatımın %75'i de iade edildi. Ama ne kadar harcama sözü verirsem vereyim kredi kartı aidatımın tamamının iade edilmesinin mümkün olmadığını söylediler. Benim anlamadığım bunca yıl tamamını iade ettiler de bu yıl ne değişti, ayrıca tüketici hakem heyetlerine başvuru yapıldığında zaten bankaların bu aidatları alma yetkisinin olmaması gerekçesi ile iadeleri yapılmıyor muydu?

Sormak istediğim soru ise, artık e-devlet üzerinden her türlü iptal ve başvuru işlemini yapabildiğimizi görüyorum internetten. Peki kart aidatının iadesini talep edebilmek için e-devlet kapısında herhangi bir uygulama yok mudur? Yoksa online olarak kaymakamlıklara bağlı olarak hizmet veren tüketici hakem heyetlerine mi başvurmak gerekir?

Edit: İnternetten world card kullananların şikayetlerini okudum, 3 aydan sonra itiraz edenlerin itirazı bile kabul edilmiyormuş

bkz: E-Devlet'ten Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

bkz: iys.org.tr ileti yönetim sistemi nedir ve nasıl kullanılır?

bkz: Abonelikler ne zaman e-devlet'ten iptal edilebilecek?

isa650

28.02.2021 17:12

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kart aidatı iade başvurusu e-devlet üzerinden nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.