5.00 / 1 oy

E-Devlet'ten Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

Artık bir çok aboneliği e-devlet kapısından iptal etmek mümkün. Bu habere bu kadar sevinmememiz gerekiyordu çünkü abone olduğumuz firmaların aslında abone olurken gösterdikleri kolaylıkları abonelikten çıkarken de göstermeleri gerekiyordu. Ama utanmasalar muhtardan imzalı belge isteyecek kadar işi yokuşa sürdükleri için bu haber gerçekten müjdeli bir haber olarak geldi ve bireysel kullanıcılara satılmaya çalışılan faks makinelerinin de fiyatı düşmüş oldu :)

E-devlet kapısından sabit telefon, cep telefonu, internet, dijital tv yayını gibi abonelikleri artık yeni eklenmiş olan Abonelik Fesih Başvurusu sayfasından yapabiliyoruz. Abonelik Fesih Başvurusu özelliğini kullanabilmek için adım adım aşağıdaki maddeleri takip edebilirsiniz.

E-Devlet Abonelik Fesih Başvurusu

1. Turkiye.gov.tr sitesine girin ve oturum açın

2. Abonelik Fesih Başvurusu sayfasına gidin

3. Kimlik doğrulaması için aşağıdaki yöntemlerden birisini seçin:

Mobil İmza
Elektronik İmza
T.C. Kimlik Kartı
Banka

4. Listede çok sayıda firmanın adını göreceksiniz. Aboneliğinizi iptal etmek istediğiniz firmayı seçerek Abonelik Sorgula linkine tıklayın.

5. Açılan sayfada taahhüt süreniz devam ediyorsa bunu da görebiiyorsunuz, böylece abonelik iptalinden kaynaklanabilecek bir cezayı da başından görmek mümkün. Listenin en sonundaki Fesih Başvurusu Yap butonuna tıklayarak da abonelik iptaliniz için işlemleri başlatmış oluyorsunuz. Artık telefonla abonelik iptal departmanına bağlanmaya çalışmak ve aboneliğin iptali için sizden kırk dereden su taşımanızı isteyen birileriyle muhatap olmanıza gerek yok.

6. Firmanın sizden aboneliğiniz için yeni ücret talep etme hakkı 24 saat içinde sona eriyor, 7 gün içinde de iptal işlemi gerçekleşiyor.

Not: Geçmiş fesih başvurularınızı görebilmek için sağ üst ekrandaki başvurularım bağlantısını kullanabilirsiniz.

guzel

10.11.2020 00:27

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
E-Devlet'ten Abonelik İptali Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.