5.00 / 1 oy

Zengin mutfaklarında ortada duran tezgahın adı nedir?

Ortada herhangi bir yere bağlı olmadan bağımsız olarak duran, üzerinde et kesme ya da yemek pişirme gibi işlemler yapılırken içinde de dolap benzeri depolama alanları ile araç gereçleri saklamaya yarayan mobilyaları bir arkadaşıma tarif ederken aslında bu mobilyaların bir adı olduğunu öğrendim, ada mutfak deniyormuş bu konsepte. Adı bile lüks :)

Bir evi lüks yapan şeylerden birisi neden ada mutfak olsun diye düşünürken de daha önce fark etmediğim bir durumu fark etmiş oldum. Ada mutfak dediğimiz mobilyalar aslında altı üstü mdf üzeri birer mermer ya da tezgah, yani maliyet olarak bir pahalı olma durumları yok. Ama bir mutfağa ada mutfak koyabilmek için hem kendine, hem de dört bir tarafında rahatça geçilebilecek kadar geniş bir alan olan genişçe bir boş yere ihtiyacınız var. Yani kısacası mutfağınızın gerçekten çok büyük olması şart. Bir evde mutfağın büyük olabilmesi de başlı başına bir zenginlik göstergesi çünkü bana kalsa orayı böler yan tarafına fazladan bir oda yapardım. İşte bu ek odayı yapmak yerine mutfağını büyük tutabilen kişilere de ister vizyoner deyin, isterseniz de zengin.

Çok mutfak insanı olan birisi değilim ama izlediğim filmlerde görüp de gerçek hayatta pek karşılaşmadığım bir konseptin aslında oldukça talep gören ve hatta kendi adı bile olan bie mobilya olduğunu öğrenmenin verdiği şaşkınlıkla bu yazıyı yazmak istedim. Sanırım mutfağı ortasında bir ada isteyebilecek konuma gelmeden önce evdeki tekli koltuğa da berjer demeyi öğrenmem gerekiyor..

delicavit

15.10.2020 01:51

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Zengin mutfaklarında ortada duran tezgahın adı nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.