5.00 / 1 oy

Abonelikler ne zaman e-devlet'ten iptal edilebilecek?

Haber sitelerinde, çok yakında internet ve telefon operatörleri gibi hizmetlere ilişkin aboneliklerin artık e-devlet üzerinden yapılabileceğini okudum. Özellikle üyelik başlatmayı çok hızlı ve kolay bir şekilde yapan bazı firmaların iş üyelik iptaline gelince faks istemek gibi kırk dereden su getirme davranışlarını düşününce e-devlet üzerinden yapılabilen mükemmel işlemlere bir yenisi daha eklenmiş oluyor.

Kendi e-devlet sayfamda böyle bir modül göremedim, henüz aktif duruma getirilmediğini tahmin ediyorum ya da varsa da ben bulamadım. İnternet haberlerinde de abonelik iptallerinin e-devlet üzerinden yapılabileceği yazıyor ama kimse de ne zaman bu sistemin devreye gireceğini ya da e-devlet'ten bu üyelik iptallerinin adım adım nasıl yapılabileceğini yazmamış. Örneğin digiturk ya da d-smart üyeliklerini iptal etmek için e-devlet sisteminin nasıl kullanılabileceğini birileri bulursa paylaşabilir mi?

Not: e-devlet üzerinden abone olunan servislerle birlikte taahhüt sürelerinin de yer alması gerek, sistemi göremediğim için var yok diyemyiyorum ama umarım taahhüt süreleri dolmadan sona erecek abonelikler neticesinde insanlar fark etmeden ceza ödemek durumunda kalmazlar. Sistemde taahhütlerin başlangıç ve sona erme tarihleri de yer alırsa tadından yenmez.

İlyas90

04.10.2020 01:35

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Abonelikler ne zaman e-devlet'ten iptal edilebilecek?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.