5.00 / 1 oy

Shawarma nedir?

Avengers filminde Tony Stark'ın merak ettiği, filmin sonunda da (spoiler için kusuruma bakmayın) bütü ekibin oturup yediği bu yemeği merak ettim. Muhtemelen yağlı ve içerisinde kırmızı etin olduğu dürüm gibi bir yemektir ama ne olduğunu bilenler varsa yazarak bilgi verebilirler mi :) Hatta madem aranızda o kadar gurme var, birisi de hayrına Shawarma yapmak için gerekli malzemeleri ve tarifini yazıversin de bari en azından evimizde hazırlayarak bu merakımızı gidermiş olalım.

Yunus Şerbetçi

01.09.2019 11:28

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 1 Ocak 2022 02:09
    2

    tony stark eğer tantuniyi tatmış olsaydı dünyada büyük bir tantunici zinciri açarak dünyaya gerçek lezzet nedir gösterebilirdi ama malum son filmden sonra biraz zor. ümidimiz artık yeni dönem marvel kahramanlarında. dünyayı kurtardıktan sonra bir şırdancıya falan giderlerse ciddi anlamda şahlanabiliriz

  • 1 Aralık 2021 00:35
    0

    tantuni buna bin basar ama yabancılar nereden bilsin pamuk yağında kuşbaşı kuzu eti pişirip dürüm yapmayı :) ekmek arası et kombinasyonunun her türlüsü farlı kültürlerde var ve talep görüyor demek ki.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Shawarma nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.