5.00 / 1 oy

Kaç adet patates 1 kilogram gelir?

Sitede gördüğüm ilgi çeken ve merak uyandıran konu başlıklarına bir örnek de yeni patates almış birisi olarak ben ekleme yapmak istedim. Bu arada her patatesin boyutu standart olmadığı için bizim orta boy patates olarak adlandırdığımız patateslerden mümkün olduğunca aynı boyutta olanlarını seçerek evdeki hassas mutfak tartısı ile bu uygulamayı yaptım.

Orta boy patatesler ağırlık olarak 150-200 gram aralığında geliyor, ortalama olarak bir orta boy patatese 175 gram diyelim. Bu durumda 1 kilogram patates de yaklaşık olarak 5.7 patatese denk gelmektedir. Bu durumda 5 ila 6 adet patates alırsanız arasındaki farklılıkları da dikkate aldığınızda ortalama olarak toplamları 1 kilogram geliyor.

Sonuç olarak markete ya da manava gittiniz, orta boy patateslerden bir kilo almak istiyorsunuz, 5 adet orta ve 1 adet de küçük boy patates seçerek bir torba hazırlarsanız toplamı muhtemelen tam 1 kg eder.

 

Editör editi: sitede yer alan benzer içerikli bazı diğer başlıklar için;

bkz: Kaç adım 1 kilometre eder?

bkz: 1 adet kabuklu ceviz kaç gramdır?

bkz: A4 Kağıdın Boyutları Nedir? A4 kaç cm uzunluğunda ve genişliğindedir?

bkz: Celal Şengör Toplam Kaç Dil Biliyor?

bkz: Fernando Muslera dünyanın kaçıncı en iyi kalecisi?

bkz: Kaç adet kestane 1 kilo gelir?

Yakuphan

14.05.2021 17:23

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 3 Mart 2022 13:54
    2

    patates kadar da biri birine benzemeyen başka sebze yoktur sanırım. sorunun yanıtı patatesine göre 1 de olsa doğrudur 10 da olsa doğrudur

  • 5 Mayıs 2022 05:52
    0

    patates kadar da şekli lemali ve boyutu değişken bir sebze daha yoktur muhtemelen, patateslerin boyutuna göre değişecek yanıttır

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kaç adet patates 1 kilogram gelir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.