5.00 / 1 oy

Parmak çıtlatmak zararlı mıdır?

Tik kadar olmasa da özellikle bir şeyler izlerken farkında olmadan sürekli olarak parmaklarımı çıtlattığımı çevremdeki insanlar söylüyorlar. Ellerimle yaptığım özel bir zanaat yok, örneğin piyano ya da gitar çalan kişilerde parmak çıtlatmanın olası olumsuz etkilerinden bahsediliyor ama benim için böyle bir mesleki durum yok. Ama her insan gibi ben de parmaklarımda ya da ellerimde oluşabilecek herhangi bir rahatsızlık olsun istemem, bu sebeple de internetteki bilgi kirliliğinden zarar görmemek için bu soruyu burada açmak istedim.

El parmaklarını çıtlatmanın bildiğiniz bir zararı var mı? Örneğin her gün ve gün boyu parmağını çıtlatan birisi bunu yaptığı için uzun vadede herhangi bir sorunla karşılaşabilir mi? Eklemlerde ya da kemiklerde olası bir sorun olur mu sizce?

Not: bugüne kadar herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmış değilim ama yine de bundan sonrası için daha bilinçli olmaya çalışabilirim.

karahan

10.02.2021 12:05

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Parmak çıtlatmak zararlı mıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.