5.00 / 1 oy

Fernando Muslera dünyanın kaçıncı en iyi kalecisi?

Sitede futbol konusunda hazırlanan yazılar hoşuma gittiği için bir paylaşım da ben yapmak istedim. Öncelikle bu araştırmayı yapmama ilham veren yazılara bir bakalım.

bkz: Türk Futbol Tarihinin En İyi Türk Kalecileri

bkz: Türk Futbol Tarihinin En Başarılı Yabancı Kalecileri

bkz: Dünyanın Gelmiş Geçmiş En İyi 20 Kalecisi Kimlerdir?

bkz: Türk Futbol Tarihinin En Kaliteli 20 Yabancı Transferleri

bkz: Türkiye futbol tarihinin en pahalı yabancı futbolcu transferleri

bkz: Türk Futbol Tarihinin En İyi 11'i

Fernando Muslera, bana göre Türkiye'ye gelmiş olan en iyi birkaç yabancı futbolcudan birisi olmasının da ötesinde Türkiye'de top oynamış en iyi kalecidir. Brezilya doğumlu olsaydı belki Cláudio Taffarel gibi bir kariyeri de olabilirdi ama Galatasaray'da kaldığı dönemde bile heykeli dikilmesi gereken futbolculardan birisi olduğunu ispatlamıştır.

Dünyanın en iyi kalecilerinin sıralamasını yapan IFFHS (Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu (International Federation of Football History & Statistics)) tarafından farklı yıllarda dünyanın en iyi 6. ve 7. kalecisi olarak gösterilmiştir.

Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle Fernando Muslera 34 yaşında ancak ne yaşından, ne de sakatlığından kaynaklanan en ufak bir güvensizlik de yok. Uzun yıllar daha Galatasaray'ın kalesini korumaya devam etmesini umuyorum.

 

kaptanmosey

18.02.2021 22:13

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Eylül 2021 10:41
    9

    sporcu eğer formundaysa ve günündeyse o gün dünyanın en iyi rakibine meydan okuyabilir ama insan olmanın da doğası gereği sporcuların günü gününü tutmaz. morali bozuktur, aklı başka yerdedir, ufak bir sakatlığı vardır ve o gün dünyanın en iyi kalecisi gösterilen bir kaleci de hatalı goller yiyebilir. ayrıca hiçbir sporcunun her yaşındaki performanı da aynı değildir, yaş ilerledikçe hem fiziksel esneklik ve kondüsyon düşer, hem de hırs azalır. buna karşılık tecrübe ve cesareti de artar. sonuç olarak bu sorunun kalıcı bir yanıtının olmadığını düşünmekle birlikte Fernando Muslera'nın dünyanın en iyi kalecilerinden birisi olduğuna inanıyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fernando Muslera dünyanın kaçıncı en iyi kalecisi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.