5.00 / 1 oy

Instagram için SMM Paneli Kullanmak Faydalı mı Zararlı mı?

Instagram'da bunca insan bunca takipçiyi nereden buluyor, kim neden bu insanları takip ediyor diye merak ettiğim çok oluyordu. Bugün internette gördüğüm bir reklam ile jeton bana da düşmüş oldu. Google'a SMM panel diye yazarsanız benzer işlevler gören onlarca site karşınıza çıkıyor ve size gerçek ya da bot takipçiler ya da beğeniler satıyorlar. Site trafiklerine de internetten baktım ve ciddi anlamda bir talep olduğunu gördüm bu sitelere. Demek ki talep var, kimseye kızmanın alemi yok diye düşündüm.

Peki bu soruda öğrenmek istediğim, instagram'ın kendisi bu dümenleri bilmiyor mu yani? İnsanların takipçi sayılarının artırılması platformun itibarını ve güvenilirliğini zedelemiş olmuyor mu? Neden böyle yapay şeylere izin veriyor? Elbette instagram da bütün bu dümeni görebiliyordur ve alacağı tek bir kararla tüm bu hesapları silebilir de, hatta gerçek olmayan hesaplardan takipçi toplayanların hesaplarını da kapatabilir. Ama kullanıcı açısından bakınca çok komik paralara binlerce takipçi almak mümkün olduğu için onun da işine geliyor haliyle.

SMM panel kullanmanın instagram'daki olası faydaları ve zararları konusunda görüşlerinizi merak ediyorum. Sizce SMM panel kullanmak instagram (youtube, facebook ve hatta tiktok gibi platformlarda izlenme bile satıyorlar) gibi sosyal medya hesapları için faydalı mı yoksa zararlı mıdır?

Edit: sitede şu soruları da buldum:

bkz: instagram takipçi hileleri 2021'de çalışıyor mu?

bkz: Çalınan instagram hesabı nasıl geri alınır?

bkz: Postegro instagram'da benim hesabıma takip ekliyor

bkz: Instagram Profil Fotoğrafı Kendiliğinden Kayboldu

bkz: Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?

akarboz

11.02.2021 12:20

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Instagram için SMM Paneli Kullanmak Faydalı mı Zararlı mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.