5.00 / 1 oy

Postegro instagram'da benim hesabıma takip ekliyor

Daha önce Postegro Connection Error Hatası konusunda cevap yazarken de belirtmiştim, buradan yeni bir başlık altında da soru açarak gözden kaçmasın istedim. Postegro uygulaması, instagram'da dışarıya kapalı olan profillerdeki paylaşımları görebilmenizi sağlayan ve bence yasal da olmaması gereken bir ara. Uygulamayı akıllı telefonunuza kurabiliyorsunuz ya da web üzerinden webpostegro.com/login adresinden instagram hesap bilgilerinizi yazarak oturum açabiliyorsunuz.

Not: siz postagro'da oturum açtığınız anda postegro sunucusu da sizin instagram hesabınızda oturum açıyor. instagram'da o anda oturum açmış olan bilgisayarlara bakarak bunu görebilirsiniz. bende mexico'dan ve bir diğer yerden iki cihaz aynı anda oturum açtı. 2 aşamalı doğrulamayı aktif ederseniz instagram'ın size gönderdiği sms kodunu postegro'ya girmeniz isteniyor.

Uygulamanın çalışma mantığı, oturum açtığı herkesin arkadaşlarının fotoğraf ve story'lerini kendi veritabanına eklemek ve başka kullanıcılara da bu sayede göstermek olduğunu tahmin ediyorum. Uygulama size ücretsiz olarak 2 kişiye kadar instagram hesabınızı stalk'lamaya izin veriyor. bunun ötesinde daha fazla hesabı gezmek ya da sizin hesabınıza kimlerin baktığını görebilmek için para vermeniz gerekiyor.

Gelelin asıl probleme, postegro'yu denemek için açtığım fake instagram hesabı ile postegro'ya giriş yaptım ve 1 saat kaldım ya da kalmadım. oturumu kapattığımda 0 hesabı takip eden hesap 21 kişiyi takip etmeye başlamıştı. hiçbirisini de tanımıyorum. böylece binlerce kişinin takip ettiği insragram hesaplarının arka planda nasıl bu kadar çok takipçi kazandıklarını da anlamış oldum. instagram'ın tüm bu hesapları acilen banlaması gerek.

Bu yazıyı uyarmak ve yaşadığım tecrübe hakkında bilgi vermek için paylaşmak istedim, postegro kullanacaksanız da mutlaka gerçek olmayan bir instagram hesabı açarak bu hesap ile kullanın.

Edit: instagram hesabınızın şifresi değişti diye mail geldi iaka gibi :)

Edit 2: instagram hesabınızın kayıtlı e-mail adresi değişti diye de mail geldi, hiç affetmiyorlar. geri almak muhtemelen mümkündür ama gerçek hesap olmadığı için oynasınlar dursunlar. iki aşamalı oturum açma servisini mutlaka sahte hesap kullansanız bile etkinleştirin.

dilek.koptekin

27.01.2021 12:39

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 27 Ocak 2021 14:15
    9

    postegro ile hesaplardaki özel mesajların okunabildiğini iddia edenler de var. instagram ve facebook bu gibi uygulamaların sistemine sızmasına neden izin vermiyor çok anlamsız

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Postegro instagram'da benim hesabıma takip ekliyor

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.