5.00 / 1 oy

Güncel Koronavirüs Risk Haritası Nereden Takip Edilebilir?

Arama motorları, özellikle haber sitelerinin her saniye ürettikleri anlamsız içeriklerle tam anlamıyla bir bilgi kirliliği cehennemine dönüşmüş durumda. yemek tarifi de baksanız bilimsel bir konuda araştırma da yapsanız hep aynı haber siteleri karşınıza geliyor ve neredeyse tümünün de içeriğinde uzunca anlamsız yazılar var ama aradığınız bilgi de yok. Aanki bilgiyi sürekli bir sonraki paragrafta ya da yazının sonunda verecekler gibi sündürüyorlar ama sonra bir bakıyorsunuz başka bir habere geçmişsiniz. Covid-19 risk haritası konusunda da benzer bir bilgi kirliliği olduğu için bu yazıyı paylaşma gereği duydum.

Risk haritası, sürekli olarak güncellenen ve son hali önemli olan bir bilgi. Risk haritası sayesinde hangi şehirde ne kadar risk var anlık olarak görebiliyorsunuz. Ama internetten risk haritası araması yaptığınızda günler öncesinden eklenen risk haritaları görselleri ve ilgisiz haberler yüzünden güncel risk haritasını bulabilmek için ciddi ciddi mücadele vermek gerekebiliyor. Siz de benim gibi doğrudan risk haritasının en güncel halini görüntülemek istiyorsanız yapmanız gereken şey https://covid19.saglik.gov.tr/ adresine girmek. Devlet zaten böyle bir hizmeti ve bilgiyi internet üzerinden ücretsiz olarak verirken neden haber sitelerinden ikinci el bilgiler almakla uğraşalım ki?

covid19.saglik.gov.tr adresinden günlük/haftalık/toplam Türkiye Covid-19 hasta tablosunu (test sayısı, vaka sayısı, hasta sayısı, vefat sayısı, iyileşen sayısı) ve illere göre haftalık vaka sayısını görebilirsiniz. Sıcaklık haritasının altında illere göre vaka sayıları tablo halinde de paylaşılıyor.

Editör editi: benzer başlıklar aşağıya eklenmiştir.

bkz: Covid-19 için maske önerisi (2021)

bkz: HES Kodundan Nasıl Covid-19 Sorgusu Yapılır?

bkz: Covid19 atlatmış kişi ne zaman aşı olabilir?

bkz: Covid-19 sağlık çalışanları için meslek hastalığı sayılacak mı?

bkz: Covid-19 aşısının (Çin aşısının) yan etkileri nelerdir?

bkz: Tamamlayıcı sağlık sigortası Corona Virüsü (Covid-19'u) kapsıyor mu?

bkz: Covid-19 hastalarına hangi ilaçlar veriliyor?

patriotic27

15.03.2021 12:06

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Mayıs 2022 04:22
    0

    dünya çapında covid verilerini takip edebileceğiniz workdometers adında bir site de var

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Güncel Koronavirüs Risk Haritası Nereden Takip Edilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.