5.00 / 1 oy

Dropbox'ta ücretsiz olarak şifre saklamak

Eskiden sadece tek bir bilgisayarda 2-3 mail hesabı ve birkaç internet sitesine ait giriş bilgileri saklanırken bile sık sık karışıklıklar oluyordu ve şifrelerimizi unutup kaybedebiliyorduk. Bugün ise birden fazla bilgisayar ve telefon/tablet gibi cihazları aynı anda kullanarak çok daha fazla dijital servise ve çeşitli aboneliklere dair şifreleri yönetmeye çalışıyoruz. Özellikle Google Chrome, Android ev MacOS bu senkronizasyon işlemlerini büyük bir başarı ile yönetebiliyor, ancak bir şifrenizin sadece tek bir bilgisayarda olması ve uzaktan erişilmesi gibi durumlar halen zaman zaman yaşanmakta. Dropbox gibi cloud hizmeti veren firmaların ise bu gibi ihtiyaçlara göre çözümleri aslında zaten var, ama pek bilinmiyor.

Dropbox'ta aslında zaten olan, ama ücretli olan bir servisten bahsetmek için bu başlığı açıyorum. Dropbox Şifre Yöneticisi (Dropbox Passwords) özelliği normalde de uygulama içinde erişilebilir durumdaydı, ancak bu özelliği sadece Dropbox Plus versiyonuna sahip olan kişiler kullanabiliyordu. Dropbox, Dropbox Şifre Yöneticisi özelliğini yeni güncelleme ile birlikte ücretsiz hale getirme kararı aldı.

Dropbox Şifre Yöneticisi özelliği, Dropbox'a önümüzdeki ay gelecek olan güncelleme ile birlikte ücretsiz hale gelecek ve üç cihaza kadar 50 şifremizi ücretsiz olarak saklayabileceğiz ve senkronize edebileceğiz.

Editör editi: Benzer konu başlıkları için;

bkz: Dropbox'ta Herkese Açık Klasör Açmak

bkz: Dropbox Paper nedir ve nasıl kullanılır?

bkz: Dropbox'ta silinen dosyayı nasıl geri getirebilirim?

bkz: Kart şifresini tersten yazınca polis geldiği doğru mu?

bkz: Şifresi Unutulan Windows 10 Nasıl Açılır?

bkz: Netflix'te Profil Şifresi Nasıl Konur?

 

serkan1905

28.03.2021 19:00

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 11 Ocak 2022 02:32
    0

    tüm şifrelerim chrome gibi tarayıcılarda saklanıyor ve artık çoğu şifremi ezbere bilmiyorum bile. bir şekilde chrome hesabımı kaybetsem ne yaparım merak ediyorum ama dropbox'a da ne kadar güvenilir sonuçta o da cloud üzerinden erişilebilir bir servis değil mi?

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dropbox'ta ücretsiz olarak şifre saklamak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.