5.00 / 1 oy

Covid-19 hastalarına hangi ilaçlar veriliyor?

Kışın gelmesiyle covid-19 vakalarının artması dolayısıyla yasaklar ve kısıtlamalar da artmış durumda. Fakat aşı haberlerinin yanında hala akıllarda pozitif olan vakalara verilen ilaçların ne kadar etkili olduğu sorusu var. Bir gün sıtma ilacının iyi geldiği haberi verilirken ertesi gün şu ülkede ölüme sebep olduğu için sıtma ilacı yasaklandı haberini duyunca insan elbette çekiniyor.

Diğer taraftan pozitif olduğu halde ilaç bulamadığını, hatta temaslı olduğu aynı hane halkındaki kişilerin test bile yapılmadığını iddia edenlere de rastlıyoruz. Kısacası hangi taraf doğru söylüyor bilinmezken bir an önce bulunan aşıların koruyucu, iyileştirici olmasını umut ediyoruz. Aşının ve ilaçların bize ulaşmasından önce ise beslenmemize ve sağlığımıza dikkat etmekte fayda olduğunu söylemek isterim.  

Bu arada geçen gün kendisi ve ailesi pozitif olan bir tanıdığımla konuştuğumda günde 8 adet ilaç yutması gerektiğini söyledi. İnanabiliyor musunuz? 8 tane ilaç mideyi ne hale getirir? peki ya böbreklerinizi? Zaten şu anki duyumlarda pozitif vakaların verilen bu ilaçları kullanmadığı yönünde haberler yapılmakta. Sadece çok ağır atlatan kişiler kullanıyormuş hatta bazıları da diyor ki o ağır geçirenler de zaten bu kadar yoğun ve ağır ilaç kullandıkları için covid-19'u ağır geçiriyorlarmış... 

Testi pozitif çıkan arkadaşlar size verilen ilaçlar neler? Kaç gün kullanmanız söylendi? ve Faydasını gördünüz mü? 

ilhan_34

25.11.2020 23:00

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Covid-19 hastalarına hangi ilaçlar veriliyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.