5.00 / 1 oy

Tamamlayıcı sağlık sigortası Corona Virüsü (Covid-19'u) kapsıyor mu?

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla insan grip nezle bile olsa acaba korona mı oldum diye tereddüt ediyor. Ya da yakın zamanda iletişimde bulunduğu birinin pozitif olduğunu öğrendiğinde kendisi de test yaptırma ihtiyacı duyuyor. Sadece kafasındaki soru işaretini gidermek için pandemi hastanesi olan devlet hastanelerine gitmek istemediği için de özel hastaneleri tercih ediyor. Zaten test için devlet hastanesine giden sağlamsa da o kalabalık ve kuyrukta saatlerce bekleme sonrasında kovid olur çıkar. Sırf bu yüzden daha önce hiç özel hastaneye gitmemiş insanlar bile şu an test için özel hastaneye gidiyor.

Her ne kadar özel hastanelerin test için ücret almaması gerektiği, pozitif olan hastaların ise uygun ücretler ile tedavi edileceği söylense de özel hastaneler siz kapıdan girdiğiniz anda size ilk söyledikleri ücret tarifesi. Ücret ödemeyi kabul etmediğiniz takdirde ise size test yapmıyorlar. Bir ara haberlerde özel hastanelerin test için para almayacağı, test sonucu pozitif çıkan hastaların ise tedavisinin ücretsiz olacağı söyleniyordu. Ne kadar doğru bilmiyorum fakat kendimi kötü hissedip de test yaptırmak için özel hastaneye gitmek zorunda kalırsam ve daha kötüsü tedavi olmam gerekiyorsa hiç bu para meseleleriyle uğraşmak istemiyorum. Bu yüzden de zaten her yıl tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırıyorum, bari korona virüsü de karşılasın isterim. Ne yazık ki benim tamamlayıcı sağlık sigortasını yaptırdığım firma karşılamıyormuş. Bildiğiniz sigorta şirketi var mı covid-19’u karşılayan? Yoksa muhakkak özel sağlık sigortası mı yaptırmalıyız?  

 

ismil taş

07.12.2020 16:05

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tamamlayıcı sağlık sigortası Corona Virüsü (Covid-19'u) kapsıyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.