5.00 / 1 oy

Hangi model Roomba'yı satın almalıyım?

iRobot Roomba robot süpürgeler konusunda çok sayıda olumlu eleştiri duyunca ben de bir tane satın almaya karar verdim. Öncelikle ihtiyacımı ve şartlarımı ifade edeyim. İşe gittiğimde her gün ya da gün aşırı olarak evi gezsin, tozunu alsın ve elektrikli süpürge ile yaptığım rutin temizlik periyodunu azaltsın istiyorum. Bunu yaparken wi-fi kablosuz ağına bağlanarak uzaktan gerektiğinde komutlarımı dinleyebilsin ve evin haritasını çıkartarak köşe bucak evi gezsin, şarjı azaldığında da gitsin kendini şarj etsin. Bunları yaparken ise çok fazla gürültü çıkartmaması lazım çünkü mesai saatlerinde bile evde olan yaşlı komşularım ve kapı gıcırtısının bile alt ve üst katlara ses olarak gidebildiği kötü bir ses yalıtımına sahip bir evim var. Evde fazla halı ya da kilim olmadığı için çok güçlü bir çekiş gücü olmasına gerek yok ama buna karşılık da olabildiğince sessiz çalışmalı. Bu kriterlere göre bana en uygun Roomba modeli hangisidir? 980 modelinin rahatsız edecek kadar gürültülü bir motora sahip olduğunu okudum. Bütçe olarak 8.000 TL civarındaki i7+ modeline kadar çıkabilirim ama dediğim gibi, ses yaparsa iade etmek durumunda kalırım. Daha düşük motorlu Roomba 960 modeli mesela işimi görür mü?

kırasavcık

20.11.2019 17:25

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 20 Mart 2022 07:39
    1

    roomba'nın yazılım arayüzü ve özellikleri ile xiaomi mi pro birbirlerine çok benziyorlar. update'lerle falan aslında tümünün aynı çalışma prensipleri ile çalışması beklenir ama nedense xiaomi robot süpürgelerde inanılmaz çok şikayet var. ama 3.000 TL'ye robot süpürge almak varken de gidip 12.000 TL'ye roomba i7+ almak ne derece parasının hakkını verir bilemiyorum. bence devir tasarrıf devri, roomba alacaksanız bile hesaplı bir seçim yapın

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hangi model Roomba'yı satın almalıyım?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.