5.00 / 1 oy

Hasselback Patates Fırında Nasıl Yapılır?

İnternette hasselback potato diye geçen bir tarif var, patatesleri koparmadan ince ince dilimliyorlar ve yağlayarak fırına veriyorlar. Yarım saat sonra da tekrar yağ, sos ve baharat ekleyerek yarım saat daha fırına veriyorlar. Onların yaptıkları hasselback patatesler çıtır çıtır olurken nedense benim yaptıklarım bir türlü istediğim çıtırlığa gelemedi.

Fırında patates pişirirken patateslerin kıvamını kızarmış patates gibi çıtır çıtır yapabilmek için ne yapmak gerekir? Fırının sıcaklığı mı yoksa yağın miktarı mı bende farklı çözemedim. Sonuç olarak benin hazırladığım hasselback patatesler şu şekilde oldu. Yine lezzetli ve azıcık da güzel görünüyorlar :) Ama yabancılar çok daha güzel hazırladıkları için üzerinde biraz daha ar-ge yapmak gerek..

hasselback patates

hasselback potato

hasselback potatoes

leylaca

19.11.2020 08:43

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 6 Aralık 2020 17:48
    3

    Görüntüsü güzel gözüküyor patateslerinizin. Belki fırın ayarını değiştirmeniz gerekebilir. Turboda pişirdikten sonra ızgaraya almayı deneyebilirsiniz yapmadıysanız. 

  • 17 Eylül 2022 23:21

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hasselback Patates Fırında Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.