5.00 / 1 oy

Fırında tavuk fanlı mı pişer fansız mı pişer?

Fırın kullanımı konusunda kendi fırın kullanımı deneyimlerimden yola çıkarak hazırlamasını bildiğim tüm yemekler konusunda soru ve yanıt olarak bilgi vermeye devam ediyorum. Bugün fırın kullanımı konusunda tavuk hazırlamak için kısaca bilgi vereceğim.

Fırında tavuk yapmak için en ideal fırın ayarı önceden ısıtılmış 180 - 200 derece arası (fırına göre değişiklik gösterir) fanlı fırındır ve fırını da alt üst olarak kullanmak gerekir. Böylece hem tavukların derisi çıtır çıtır olur, hem de içleri kemiklerinin olduğu en derin noktaya kadar harika pişer ve hiçbir çiğ yer kalmaz. İster tavuk kanat yapın, ister tavuk but yapın, isterseniz de tüm tavuk olarak pişirin sadece pişirme süresi değişir, fırınınızı bu ayarlarla kullanarak içinde sebzelerle birlikte bile çok lezzetli fırında tavuk yemekleri hazırlayabilirsiniz.

Not: Fırınınızı fanlı modda kullandığınızda içerideki hava dolaşır ve özellikle et yemeklerinizin daha iyi pişmesini sağlar. Bir de tavuk gibi dış derisinin çıtır çıtır olmasını istediğiniz durumlar için fırın fanı kullanımı birebirdir.

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Lahmacun Fırında Fanlı mı Pişer Fansız mı Pişer?

bkz: Fırında baklava fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında balık fanlı mı pişer fansız mı?

bkz: Fırında poğaça fanlı mı pişer fansız mı?

bkz: Fırında sütlaç fanlı mı fansız mı pişirilir?

bkz: Fırında kek fanlı mı fansız mı pişirilir?

aloavera

11.05.2021 18:18

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fırında tavuk fanlı mı pişer fansız mı pişer?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.