5.00 / 1 oy

Epoksi masa yapmak için gerekli malzemeler nelerdir?

Youtube'da epoksi reçine kullanarak ve renkler ekleyerek inanılmaz güzel masalar yapıyorlar, evde ben de benzer denemeler yapmak istiyorum ama hiçbir özel ekipmanım yok.

Evde masif bir ağaç gövdesinin içindeki yarıkları doldurarak bir masa hazırlamak istiyorum ama bu süreçte ihtiyacım olabilecek malzemeler neler olabilir? Fazla masraflı olacaksa ve yer olarak fazla bir yer gerektirecekse hiç başlamayayım istiyorum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Epoksi Reçine ile Takı Yapmak

bkz: Planya ile MDF kesilebilir mi?

bkz: Hesaplı ve kaliteli çalışma tezgahı tavsiyesi

bkz: Saksı toprağı neden küflenir ve çözümü nedir?

bkz: 3D printer ile basılabilecek espresso parçaları

bkz: Kuruyan vernik fırçası nasıl yumuşatılır?

rahime

27.06.2021 11:14

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 27 Haziran 2021 13:00
  36

  merhabalar, epoksi reçine biraz nazlı bir ürün. Özellikle sıcaklık koşullarına bağlı olarak farklı reaksiyonlar gösterebiliyor. Evin içinde de kullanabilirsiniz ama bir odayı kuruyacak epoksiye ayırmanız ve bu odayı da birkaç güç havalandırmanız çok önemli. Havaya saldığı koku bildiğim kadarıyla sağlığınız için olumsuz sonuçlara gebe olabilir.

  atölye şartlarında bir oda ayırabildiğinizi ve doğrudan solumayacağınızı varsayarak epoksiden bir kahve masası yaparken muhtemelen sıkıştırma işlemleri için birkaç adet işkence, epoksi baloncuklarını yok etmek için pürmüz ya da ısı tabancası, düzeltme işlemleri için freze, daire zımpara makinesi ve polisaj makinesi kullanmanız gerekir. Tüm bu cihazların el tipi muadilleri de var ancak bu da daha fazla zaman ve emek anlamına geliyor. Son bir not olarak da epoksiye hazır kalıplar içinde hazırlayabileceğiniz saksı, takı vb. ürünlerle başlamanızı tavsiye ederim. Böylece epoksinin reaksiyonları ve süreci konusunda daha az maliyetli ve öğretici bir uygulama ile başlamış olursunuz.

 • 17 Mayıs 2022 20:04
  0

  epoksi kullanımını öğrenmek için çok sayıda yanılma ve hatalı üretimler yapmak olası. ama epoksi o kadar pahalı ki insan bu öğrenme sürecinin maliyetlerinden ister istemez korkuyor

 • 18 Temmuz 2022 15:09
  0

  bu işlemi tozsuz bir ortamda ve evinizin dışında yapmanız gerekiyor, özetle evde yapılacak iş değil

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Epoksi masa yapmak için gerekli malzemeler nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.