5.00 / 1 oy

Duvarın altından geçen elektrik kablosunu bulan alet

Evde duvarları delerek bir takım tadilatlar yaptırmayı planlıyordum ama duvarın içinden geçen önceden konumlandırılmış elektrik kablolarından çekindiğim için bu işe hiç başlayamıyordum. Dün sitede gördüğüm Ahşap için çivi dedektörü tavsiyesi yazısından sonra sıva altı elektrik dedektörü adında bir ürün olduğunu öğrendim ve çekindiğim için hiç başlayamadığım bu işler için büyük bir adım atmış oldum.

Piyasada satılmakta olan ürünlerin neredeyse tamamının yorumlarını okudum ve çok titizlik gerektiren bir iş olduğu için 1100 TL gibi bir ücret ödeyerek Bosch Profesyonel GMS 100 M Multi Dedektör Duvar Tarama ürününü sipariş ettim. Ürün elime henüz ulaşmadı ama yorumları ile inceleme videoları oldukça başarılı.

Duvarın arkasındaki elektrik kablosunun varlığından haberdar olmak yetmiyor, bir de konumu konusunda hassas bilgilere sahip olmak gerekiyor çünkü içerisinden geçen akımın hiç şakası yok. Şebeke elektriği dediğimiz akım 220 volt ve kaçak akım rölesi yoksa bir kazada sağ çıkamama ihtimaliniz oldukça yüksek. Bu yüzden 1000 TL gibi bir harcama gözüme hiç batmamış oldu. Aslında bu ürünlere boyacıların sahip olması gerek ama öyle profesyonel bir boyacıya en azından ben henüz rastlayamadığım için kendi problemimi kendim çözmüş oldum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Duvar boyası neden kusar?

bkz: Beton boyamak için hangi boya kullanılır?

bkz: Evi boyamak için boya tabancası tavsiyesi

bkz: Kablo üzerine alçı çekilebilir mi?

bkz: Saten Alçı Ne Kadar Sürede Kurur?

bkz: Alçıpan duvar ne kadar yük taşıyabilir? Dolap assam çöker mi?

musluhan

02.09.2021 23:01

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Duvarın altından geçen elektrik kablosunu bulan alet

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.