5.00 / 1 oy

Samsung Galaxy Buds incelemesi

Samsung Galaxy Buds'ı bu hafta satın aldım ve birkaç günlük kullanma fırsatım oldu. Madem herkes deneyimlediği şeyleri inceliyor, benim de bir katkım olsun istedim.

Ürünü hepsiburada'dan 750 TL'ye aldım. Alternatif olarak almayı düşündüğüm diğer ürün olan Apple AirPods 2. nesil ise 950 TL'ye satılıyor. Aradaki fiyat farkı da Samsung Galaxy Buds'ı seçmemde etkili oldu. Her iki cihaz da hem IOS hem de Android cihazları destekliyor olsa da Apple bana fazla parayı hak ettiğini hissettiremedi.

Kablosuz kulaklık kullanmak konusunda en büyük korkum kulağımdan düşmesi ve zedelenmesi ya da kaybolmasıydı. Yıllarca farklı markaların kablolu kulak içi kulaklıklarını kullanmış birisi olarak hangi marka ya da model olursa olsun kulağımdan zaman zaman düştüğünü bildiğim için bu korkuyu yenmem biraz zaman alacak. Ama şimdiye kadar henüz kulağımdan düşmedi. Ama mesela spor yaparken bu ürünü kullanmak isterseniz, cihazın kutusunun içerisinden kulak sabitleyicisi gibi parçalar da çıkıyor.

Kulaklıkta çok ilginç bir özellik var, son ses bir şeyler dinlerken bir anda birilerinin size baktığı ya da size bir şeyler anlattığı gibi olayları yaşamışsınızdır. Buds'ın üzerindeki bir düğme ile dış mekan seslerini duyabilir hale getirebiliyorsunuz. Bunun haricinde dıştan gelen seslere karşı güzel bir yalıtım sağladığını söyleyebilirim.

Bazı güncel telefonların (Huawei Mate 20 Pro ya da Samsung Galaxy S10 gibi) kablosuz tersine şarj özelliği sayesinde Buds'ın kutusunu telefonunuzun üzerine koyarak telefondan kablosuz olarak şarj olmasını sağlayabiliyorsunuz. Ama kabloyla şarj etmek isterseniz de type c girişinden oldukça hızlı şarj olabiliyor.

Samsung Galaxy Buds, Bluetooth 5 desteği sayesinde daha yüksek bir bant genişliğine sahip ve bu sayede daha az güç harcayarak daha yüksek bağlantı gücüne sahip olarak çalışmış oluyor.

Cihazı kullanmak için Galaxy Wear uygulamasını kurmanız gerekiyor. Uygulama içerisinde çeşitli equalizer ve ses ayarlamalarını yapabiliyorsunuz. Güncellemeler ile bu uygulamanın da daha da geliştirilebileceğini düşünüyorum. Ama ses kalitesi olarak çok kaliteli olduğunu ifade etmem gerek.

Eski kablolu kulaklıkların üzerinde çalan şarkıyı durdurma ya da bir önceki/sonraki parçaya geçmeyi sağlayan opsiyonel düğmeler olurdu, bu kadar küçük bir cihaz için de böyle bir kullanışlı özellik eklemiş olmaları çok güzel. Kulaklığın üzerindeki düğmeye çok hafif dokunarak şarkıyı durdurma ya da çift tıklayarak bir sonraki şarkıya geçmek, üç kez tıklayarak da bir önceki şarkıya geçmek gibi seçenekleriniz de var. Telefon çalması durumunda da yine bu düğme ile görüşmeye geçebiliyor ve görüşmeyi sonlandırıp tekrar şarkı dinlemeye de dönebiliyorsunuz. Düğmeye basılı tutarak da Bixby ya da Google Asistan'a bağlanarak etkileşim kurabiliyorsunuz.

Batarya süresi için aralıksız 6 saate kadar müzik dinlemenize imkan tanıyor. Telefonla konuşmak için de cihaz üzerindeki mikrofonlar çok stabil çalışıyorlar ve 5 saate kadar yine konuşma süresine izin verdiği yazıyor.

frekans

30.10.2019 18:08

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Samsung Galaxy Buds incelemesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.