5.00 / 1 oy

Fırında cheesecake fanlı mı pişer fansız mı pişer?

Fırında cheesecake yapmak da evdeki fırını iyi ki almışım demek için kullanabileceğiniz yöntemlerden birisi :) Hazırladığınız cheesecake'in lezzetli olması, dağılmaması ve çatlamaması için de en önemli aşamalardan birisi fırında nasıl pişirdiğiniz.

Cheesecake'inizi fırında pişirirken tepsinin altında biraz su koymanız ve üzerinde alüminyum folyoya sarılmış cheesecake'inizi önceden ısıtılmış fırında fansız olarak ilk 10 dakika 200 derecede, sonraki 40-45 dakika ise 160-170 derecede pişirmeniz fırınınızın da özellikleri çerçevesinde size en lezzetli ve üzeri çatlamayan cheesecake'i hazırlama olanağı sunacaktır.

Not: bu ayarlar san sebastian cheesecake için geçerli değil, çünkü onun üzerinin karamelize olması gerekiyor. San sebastian cheesecake için sitede şöyle güzel bir yazı var bakabilirsiniz: San Sebastian Cheesecake Tarifi (denenmiş)

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Fırında tavuk fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında kek fanlı mı fansız mı pişirilir?

bkz: Fırında sütlaç fanlı mı fansız mı pişirilir?

bkz: Fırında poğaça fanlı mı pişer fansız mı?

bkz: Fırında balık fanlı mı pişer fansız mı?

bkz: Fırında ekmek fanlı mı pişer fansız mı pişer?

aloavera

11.05.2021 21:45

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fırında cheesecake fanlı mı pişer fansız mı pişer?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.