5.00 / 1 oy

Kavram yağı Gömlek yağı Kuyruk yağı nedir faydaları zararları nelerdir?

Piyasadaki dönerciler hakkında bir yazı okurken yağlar konusunda hararetli bir tartışmaya tanık oldum. Kimi kullanıcılar x marka dönerin içinde kavram yağı olduğundan bahsetmiş, kimisi kavram yağı değil gömlek yağı var demiş. Kimileri bu yağların yenebilir olup olmadıkları konusunda görüşlerini paylaşmış ve zararlı olduklarını ifade etmiş, kuyruk yağı olması ya da olmaması gerektiği konusunda da herkes bildiği bütün kelimeleri söylemeye çalışmış. Ama sosyal medyanın en büyük zararı da maalesef bu oldu. İnsanlar sırf tartışmaya katılabilmek ve ne kadar bilgiliymiş gibi görünebilmek için doğruluğu teyit edilmemiş çok sayıda bilgi paylaşıyorlar. Yok o yağ sabun yapımında kullanılıyormuş da insan bünyesi için olumsuz etkileri olurmuş falan. Bu hayvan yağları konusunda enine boyuna bilgi sahibi olan birisi varsa hangi yağ yenir, hangi yağ yenmez, hangi marka dönerci hangi yağı kullanır, faydaları zararları nelerdir, tehlikesi var mıdır etraflıca bilgi verebilir mi?

yemenuss

02.03.2020 17:43

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

 • 11 Ocak 2021 11:52
  59

  kavram yağı: organların arasında ve çevresinde (but bölgesinde) bulunan yağ türüdür ve soğuduktan sonra donar.

  kuyruk yağı: adı üstünde kuyruk bölgesinden çıkan yağdır, lezzetli et yemekleri yapan restoranlarda sıklıkla kullanılır ve çok lezzetlidir. Ciğer şiş yaparken iki ciğerin arasına takılan yağ da kuyruk yağıdır

  gömlek yağı: büyük baş hayvanların midelerinin (işkembe) etrafında biriken yağlardır. çabuk donma özelliği vardır

  çöz yağı: Büyük baş hayvanların bağırsak çevresinde biriken yağlardır ve yemek için sağlıklı değillerdir. kozmetik sektöründe vb. kullanımı tercih edilir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Kavram yağı Gömlek yağı Kuyruk yağı nedir faydaları zararları nelerdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.