5.00 / 1 oy

Yeşil üzüm suyu nasıl yapılır?

Herkese tekrar merhaba çekirdekli üzümü herkesin sevmeyebileceği ihtimaline ve küçük çocukların çekirdekleri rahat yutamayacağı düşüncesiyle dün vermiş olduğum Kaynatmadan çekirdekli üzüm suyu nasıl yapılır? tarifine alternatif olması açısından bugun çekirdeksiz üzüm suyu tarifini paylaşmak istiyorum. 

Üzümleri tane olarak bir kaba ayırın ve suyla iyice yıkayın. Hatta su dolu kaba biraz sirke koyarak da yıkama işlemini yapabilirsiniz. Sonrasında yıkadığınız üzüm tanelerini bir tencereye alın ve üzerini geçene kadar su ilave edin. Su kaynayıp üzümler yumuşayınca içine bir miktar şeker atın. bazı üzümler kendi şekeri ile çok tatlı olabiliyor dolayısıyla fazla şeker katmamanızı öneririm. Üzümler iyice ezilip çekirdeklerinden ayrışınca bir süzgeç ya da tülbent yardımı ile başka bir kaba süzerek koyun. Tülbent ya da süzgeçte kalan üzümleri bir kaşık yardımıyla ezin. Küçük cam kavanozlara koyarak ağzını sıkıca kapattığınızdan emin olun ve buzdolabında muhafaza edin. 

Üzüm suyunu sade tüketebileceğiniz gibi elma suyu ya da kayısı suyu ile de karşırabilirsiniz. ya da içeceğiniz zaman soda ile tüketebilirsiniz. 

Konsantre üzüm suyu yaptıysanız içmeden önce içine bir miktar suyu koyarak seyreltip için. Biliyorsunuz ki meyve şekeri de fazla tüketildiğinde faydadan çok zarar verir. Ayrıca meyve suyu tüketiminde normalde alınması gereken meyveden daha fazlası vücuda alınır ve posası ile tüketilmediği için sadece meyve şekeri içiyormuş hiisi uyandırır. Bu sebeple mümkünse meyveleri posası ile hiç bir işlemden geçirmeden tüketmeye çalışın. 

turkshe

28.11.2020 13:05

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yeşil üzüm suyu nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.