5.00 / 1 oy

Karlı Pekmez Nasıl Yapılır? Karlı Pekmez Tarifi

Henüz yağışlar yağmadan kar ile birlikte hazırlanabilen ve muhtemelen artık eskisi kadar da bilinmeyen karlı pekmez lezzetinin tarifini vermek ve denemeyenler için de tavsiye etmek istedim. Hazırlaması oldukça kolay ve sizi şaşırtabilecek kadar da lezzetli bir tatlıdır.

Karlı pekmez hazırlayabilmek için tahmin edebileceğiniz gibi gerekli malzemeler:

- Kar

- Pekmez

Karlı Pekmez Hazırlanışı:

Karlı pekmez için tek yapmanız gereken, kar yağdığında üzerine pekmez dökerek yemektir. Ama aldığınız kar, üzerine basılmamış ve temir kar olmalıdır. Bu yüzden örneğin karlı havada bir dağ yürüyüşü yapmayı planlıyorsanız yanınıza küçük bir kavanozda pekmez alın ve dağda ayak basılmamış bölgelerden tertemiz karları üzerine pekmez dökerek yemeyi deneyin. Elbette yediğiniz şey kar olduğu için bunu terliyken yapmamanız ve hasta olmamanız da dikkat etmeniz gereken şeyler ama karı alıp da erimeden eve getirmek de mümkün olmadığı için ev şartlarında eğer karlı pekmez yemek isterseniz yoğun kar yağışı olduğu zamanlarda balkonunuzda zeminden yeterince yüksekte olan karları alarak üzerine pekmez dökebilir ve temizliğine emin olduğunuz karlardan karlı pekmez yapabilirsiniz.

hayati54

09.12.2020 12:35

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Karlı Pekmez Nasıl Yapılır? Karlı Pekmez Tarifi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.