5.00 / 1 oy

Beton çatlağı nasıl onarılır ve kalıcı olarak tamir edilir?

Daha bu sabah hangi boya ile boyasam diye dşünürken ve hatta soru açmışken (bkz: Beton boyamak için hangi boya kullanılır?) acaba çimentosunu hazırlarken (bkz: Çimento kaç saatte donar?) kıvamını ya da hava sıcaklığını mı tutturamadım nedir, evin içinde beton kendi kendine ortasından çatladı. Üstte de içine gömdüğüm ahşap ayağı görebilirsiniz. Daha zımpara bile yapmadan kendi kendine gitti resmen.

Sıfırdan bir daha çimento ile uğraşmak istemediğim için acaba bu beton çatlağını onarma şansım var mı diye sormak istedim. Muhtemelen halen bir nebze sağlamdur ve kullansam üzerindeki ahşabı da rahat taşır ama hem çirkin göründüğü için, hem de daha üzerinde zımpara ve boyama işlemleri yapacağım için tamir ederek öyle kullanmak istiyorum. Acaba boşluktan çimento ya da tutucu başka şeyler döksem faydası olur mu yoksa bu çatlak zaten kıvamı kötü bir beton olduğunun göstergesi ve zamanla çoğalarak tamir edilemeyecek boyuta mı gelir ne yapsam?

beton çatlağı

turkshe

12.12.2020 19:54

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Beton çatlağı nasıl onarılır ve kalıcı olarak tamir edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.