5.00 / 1 oy

Selülozik Vernik ile Ahşap Malzeme Sudan ve Güneşten Korunabilir mi?

Ahşapta yat verniği kullanmak ile ilgili yaşadığım deneyimi kısaca paylaşmıştım. Yat verniğini inceltmek bir seçenek olarak dururken diğer seçenekleri de gözden geçirmek adına araştırma yapmaya devam ediyorum ve selülozik vernik adında bir vernik daha buldum. Ürün açıklamalarında uygulamasının ve kurumasının çok pratik olduğundan bahsetmişler, parlak ve mat versiyonları da ortalama litresi 30 TL gibi fiyatlara satılıyor, denenebilir hesaplılıkta bir seçenek yani.

Benim kafama takılan soru ise selülozik vernik ile ahşap verniği karşılaştırmasında iki tarafın da avantajları ve dezavantajları nelerdir soruları. Ön değerlendirme olarak yat verniğinin uygulanmasının çok zor olduğunu ve çok uzun saatlerde kuruduğunu biliyorum, selülozik vernik ise çok daha çabuk kuruyor ve uygulaması da daha pratilk gibi görünüyor. Peki koruma konusunda bu iki vernik türünü karşılaştıracak olursak selülozik verniğin suya ve güneşe karşı dayanıklılığı ne kadar yeterlidir? Eğer yeterince koruma özelliği olsa zaten teknelerde kullanılan vernik türü olarak yat verniğine gerek kalmazdı diye düşünüyorum, ama bahçe mobilyaları ile suda yüzen teknelerin de aynı zor şartlarda olmadıkları düşünülürse belki bahçe mobilyalarını gübeşten ve yağmurdan korumak için bu ahşap mobilyalarda selülozik vernik kullanmak yeterli korumayı sağlayabilir mi?

vuuno

16.06.2020 16:13

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Selülozik Vernik ile Ahşap Malzeme Sudan ve Güneşten Korunabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.