5.00 / 1 oy

Bel fıtığında bacakta uyuşma normal midir?

Yakın zamanda bel fıtığıyla tanışmış oldum, yeni yeni ayaklanmaya başladım diyebilirim ama vücudumun normalde alışkın olmadığım vernesine de bir süre alışmam mümkün olmayacak sanırım.

Oturmama, kalkmama, yatmama vb. son derece dikkat ediyorum ama bacaklarımda yer yer hissizlik ve uyuşmalar oluyor. Acaba bu durum bel fıtığı olan herkeste olan ve normal bir durum mudur yoksa doktora gidip tekrar göstermem gereken önemli bir belirti olabilir mi?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Sirdalud kas gevşetici kusma ve ishal sorunu

bkz: Bel fıtığı ile yoga yapılabilir mi?

bkz: Bel fıtığı ile vücut geliştirme yapılabilir mi?

bkz: Boyun fıtığı için sağlıklı yaşam önerileri

bkz: İskorbüt Hastalığı Nedir ve Nasıl Anlaşılır?

bkz: Islak şeylere dokunamama hastalığı nedir?

pakturk

08.09.2021 13:03

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 8 Eylül 2021 16:21
    21

    bildiğim kadarıyla zaman zaman bacaklarda uyuşma, bel fıtığı olan kişilerde normal bir durum ama his kaybı ya da bacakların tutmaması gibi durumları hekimler çok ciddiye alıyorlar. bence ne olursa olsun siz tüm gelişmeleri doktorunuzla paylaşın ve acaba bu önemli midir diye kendiniz değerlendirme yapmayın. doktorunuz bu değerlendirmeyi kendisi yapsın ve önemsizse de zaten içinizi rahatlatacak şeyleri ancak o söyleyebilir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bel fıtığında bacakta uyuşma normal midir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.