5.00 / 1 oy

Boyun fıtığı için sağlıklı yaşam önerileri

Bu soruyu, hem boyun fıtığı olup da dikkat etmesi gereken unsurları bilmek isteyen kişiler için; hem de boyun fıtığı olmayıp da olmamak için de ne yapması gerektiğini merak edenler için açıyorum.

Boyun fıtığı tedavisi bildiğim kadarıyla çok garantili bir operasyon değil, bu yüzden oturuşunuza, yürüyüş pozunuza, yatışınıza, kısacası boyun postürünüzün durumuna çok dikkat etmeniz gerekiyor. Yaşam kalitesini bozabilecek rahatsızlıkta bir hastalık olduğu için, bütün bu duruş farkındalıkları konusunda dikkatli olmak şart. Boyun fıtığı akapunkturu ve akupunktur ile boyun fıtığı tedavisi, bence bizde yaygınlıkla insanların acılarından ümit ve para sağma uygulamaları, bu yüzden pek faydaları olmuyor. Boyunluk takmak gibi kontrollü durumlar aşırı ağrıların yaşanması durumunda işe yarayabiliyor ama akşamları bir saat yüzmek bana göre çok daha rahatlatıcı bir uygulama.

Boyunda tutulmalarla kendini gösterdiği için her boyun tutulmasına soğukta kaldım teşhisi koymamak ve hekime giderek göstermek gerek, başlangıç düzeyinde de olsa hekim tarafından konan boyun fıtığı ya da düzleşme tehisi korkutucu olduğu için bilinci artırmş oluyor. Bu tip durumlarda teşhisten sonra fizik tedavi de bir diğer faydalı uygulama.

Özellikle bütün gününü bilgisayar başında geçiren insanlar için temkinli olmaları gerektiğini düşündüğüm bir konu olduğunu düşündüğüm için dikkat çekmek ve bir yazı alanı açmak istedim, herkesin kendince faydalı bilgileri buraya yazmasını umarım.

kuzu

25.08.2019 20:50

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Boyun fıtığı için sağlıklı yaşam önerileri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.