5.00 / 1 oy

Sirdalud kas gevşetici kusma ve ishal sorunu

Belimdeki ağrı nedeniyle ortopediste gittim ve bana bir ağrı kesiciye ek olarak kas gevşetici olarak kullanmam için Sirdalud (6 mg) adında bir ilaç verdi. İlacın kullanımı da geceleri bir adet alınacak şekilde tavsiye ediliyor.

İlacı ilk gün aldım ve o gece herhangi bir sorun yaşamadım ama ikinci gece şiddetli kusma ve sabaha kadar ishal nedeniyle hayatımın en kötü gecelerinden birisini yaşadım. Zaten belimden dolayı kımıldayamıyorum (çorap giymek 5 dakika sürüyor), bir de bu durumda sabaha kadar tuvalete koşturmak gerçekten çok zor oldu. Ertesi gün doktoru arayarak ilacı kullanmayı bırakmak ya da miligramını azaltmak konusunda danıştım, o da tamamen bırakmamı önerdi. Normalde midesi sağlam ve dayanıklı birisiyim ama bu ilacın etken maddesi her ne ise beni yıktı.

Şimdilik kas gevşetici olarak sadece sarchopen krem kullanıyorum, bu ilaçlara dair bilgisi ve önerisi olan kimse var mı?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Burun tıkanıklığı ilaç kullanmadan nasıl açılır?

bkz: Ateş düşürücü ilaç tavsiyesi

bkz: Portakal suyu ile ilaç içmek tehlikeli midir?

bkz: Uçukları geçirmek için en etkili ilaç hangisidir?

bkz: Böcek ilaçlaması köpeğe zarar verir mi?

bkz: Nodül Nedir?

pakturk

05.09.2021 10:23

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 5 Eylül 2021 12:38
    14

    bel fıtığı nedeniyle ben de ara ara Sirdalud kullanan birisiyim ama 2 mg olarak alıyorum. Etkileri konusunda tespitiniz doğrudur, bende de ağır uykuya ek olarak gece aldığımda mideyi bozma etkileri olmuştu. arka arkaya çok fazla kullanmamak gerekiyor, ama kasların gevşemesi için etkili bir ilaçtır.

    doktorunuz da keşke size 2mg olarak yazsaymış, 6mg çok ağır ve mümkün olduğunca kullanılmamalı. gece alsanız sabaha kadar uyutmaz, sabah alsanız gün boyunca uyutur (sakın bu ilacı alıp araba falan sürmeye kalkmayın).

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sirdalud kas gevşetici kusma ve ishal sorunu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.