5.00 / 1 oy

Paslı yüzeyler matkap (vidalama makinesi) ile nasıl temizlenir?

Bir metal yüzeyi paslandığı için temizlemek istiyorsanız, ancak wd-40 gibi pas çözücüler bile fayda etmiyorsa ya da taşlama makinesinin diskinin sığmayacağı bir noktadaki pasları temizlemek istiyorsanız yeni keşfettiğim çok güzel bir pas temizleme metodunu paylaşacağım.

Ahşap yüzeylerde de eskitme ya da budak sökme amacıyla kullanılan telli fırça adında bir ürün var. İnternetten pimli tel fırça olarak arama yapın ve 20 TL gibi fiyatlara farklı boyutlarda satılan tel fırça setlerinden istediğizi satın alın. Sonrasında bu tel fırçalardan pasını temizlemek istediğiniz yüzey için şekil olarak en uygununu seçerek piminden matkabınızın (vidalama makinesi) ucuna takın ve paslı bölgeye uygulamasını yapın. Tel fırça, dönerek o bölgedeki tüm pasları temizliyor ve üzerine sonradan boya atabilmeniz için boyanın tutnabileceği şekilde yüzeyi temizlemiş oluyor.

Not: çok narin ya da çizilmemesi gereken bir yere tel fırça uygulaması yapmayın, örneğin aracınızın iç kısmıda kalan ve komple paslanmış metal çamurluk gibi bir yere uygulayabilirsiniz ama dönerken pası atarken elbette yüzeyi de oldukça çiziyor. Üzerine boya atacağınız yerlerde bu tekniği uygulayabilirsiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: Paslı yemek bıçağı çatal kaşık nasıl temizlenir?

bkz: Kurtarılmayı bekleyen paslı ürünler nasıl temizlenir? (Kesin Çözüm)

bkz: Bahçe için paslanmaz sac raf tavsiyesi

bkz: Tik yağı ile ahşap yağı arasındaki farklar nelerdir?

bkz: Ahşaptan tutkal nasıl sökülür?

bkz: Toprak neden çatlar?

emirkan

08.09.2021 20:53

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Paslı yüzeyler matkap (vidalama makinesi) ile nasıl temizlenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.