5.00 / 1 oy

Çamaşır deterjanı son kullanma tarihi nerede yazar?

Çamaşırlar için üretilen birçok farklı çamaşır detarjanı olunca insanın hepsinden alası geliyor. Renkliler için ayrı, siyahlar için ayrı, beyazlar için ayrı. Hatta narin çamışırlar için ayrı derken ve ben de hepsinden almış koymuşken, bir ordunun kıyafetini yıkamaya yetecek kadar deterjan mevcut şu an elimde. A tabii toz detarjan ve sıvı deterjan ile jel kıvamında olan deterjanlardan bahsetmeyi unutmuşum. Bir de bazen kampanya oluyor çoklu alıyorsunuz. O zaman işte kar edeceğim derken zarar ediyorsunuz istemeden. Neden?

Çünkü:

Biraz önce çamaşırları yıkayayım dedim, önümde bir sürü detarjanı görünce (hepsi de açılmış), dedim ki son kullanma tarihi en yakın olandan başlayım bari kullanmaya. Bir baktım ki üzerindeki tarih "nisan 2020"  nasıl yani tarihi mi geçmiş ürünün dedim? Ne zaman aldığımı da hatırlamıyorum. Yani nisan öncesinde almış olsam tamam kesin geçti derim fakat nisan sonrasında aldıysam yazan tarihin üretim tarihi olma ihtimali de bulunuyor. İnternette aratayım dedim çamaşır detarjanının son kullanma tarihi nerede yazar diye, yine bir şey bulamadım. Bazıları demiş ki üretim tarihi sonrasında 2 yıl içinde tüketilmeli, bazıları demiş ki kapağı açıldıktan sonra bir yıl içinde tüketilmeli. Hangisi doğru, ya da her marka, her çeşit için farklı bir kullanım ömrü olması gerekmez mi? Çünkü bazıları jel, bazıları toz, bazı deterjanlar da sıvı formunda ya da daha konsantre olanlar var. Mantıken hepsinin farklı ömrü olması gerekir.

Çamaşır deterjanı ya da bulaşık detarjanı fartk etmez son kullanım tarihleri hakkında bilgisi olan varsa biz temizlik hastalarını aydınlatırlarsa ne iyi olur. 

symca99

27.11.2020 16:17

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çamaşır deterjanı son kullanma tarihi nerede yazar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.