5.00 / 1 oy

Mi Home Uygulaması Oturum Kapanma Sorunu

Xiaomi Mi Home uygulaması ile birlikte evde çok sayıda Xiaomi ürünü kullanıyorum. Bütün bu ürünler birleşine kendimce bir ekosistem kurdum ve güvenlikten aydınlatmaya ve hatta robot süpürge ile temizliğe ve zamanlamalara kadar amatör bir akıllı ev kurdum diyebilirim. Ama Xiaomi'nin Mi Home uygulaması maalesef bu sistemin sorunsuz çalışmasının önündeki en büyük engel. Xiaomi Yeelight uygulamasının çalışmaması konusunda bile açılmış sorular gördüm sitede.

bkz: Yeelight Orchestra Uygulaması Xiaomi Ampulü Görmüyor

bkz: Yeelight Uygulaması Ampulü Görmüyor

Sunucu seçmeler, DNS adresleri değiştirmeler ve bu uğraşlar da maalesef çoğu problemi çözemiyor. Benim en sinir olduğum durum ise Mi Home uygulamasında neredeyse her gün oturumun kendinden kapanması ve yeniden oturum açmak (giriş yapmak) zorunda kalmam. Oturum kendi kendine sonlanınca evdeki Xiaomi ürünlerinin bildirimleri de gelemiyor, örneğin evden çıktım ve evdeki Xiaomi Mi Smart Home güvenlik sistemine güvenerek nasıl olsa kapı ya da pencere açılsa sensörlerden bana bilgi gelir diyorum ama uygulamanın oturumu kendi kendine kapanınca bildirimler de gelemiyor. Sonra uygulamayı açıp neler oluyor diye bakmak isteyince oturum aç dediğini fark ediyorum ve Samsung Pass ile uygulama giriş bilgilerim göz taraması ile yapılıp giriş tamamlanınca bildirimler bir anda birikmiş olarak düşüyor. Bu arada ampul mü açık kalmış, xiaomi robot mu bir yerlere takılıp hata vermiş hepsini iş işten geçtikten sonra görüyorum.

Mi Home uygulamasını ios telefonlarda kullananlar var ise iphone'lar'da da mı durum aynı yoksa hem android hem de ios tarafında benzer problemler yaşanıyor mu? Konuya çözümü olan var mı diye sormayacağım çünkü kullanıcı olarak burada kapalı kutu bir uygulamanın oturum süresini uzatmak gibi bir çözüm üretebilme şansı kimsede yok. Umarım bir güncelleme ile xiaomi mi home uygulaması bu problemleri kısa sürede düzeltir, yoksa kullanışsız çin malı statüsü damgası yediği an bu itibarını düzeltmesi mümkün olmayabilir.

zonelman

23.11.2020 14:45

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Mi Home Uygulaması Oturum Kapanma Sorunu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.