5.00 / 1 oy

Visual Studio Code'da Namespace'i Otomatik Olarak Eklemek (C#)

C# programlama dili ile ahir zamanlarda program yazarken using statements altında yer almayan her yeni sınıfın hangi namespace'e ait olduğunu bilmek ya da bulmak ve using ifadesi ile eklemek durumundaydık. Sonraları Visual Studio içerisinde herhangi bir eklenti kurmadan namespace'i bilinmediği için altı kırmızı ile çizilen class'lara sağ tıklayarak ilgili namespace'i ekle özelliği geldi ve C# geliştiricileri büyük bir zaman götürüsünden kurtuldu.

Farklı programlama dilleri ile proje geliştirirken ya da MacOS gibi işletim sistemlerinde C# ile program yazarken Visual Studio Code kullanıyorum ve bu kadar hafif bir IDE kullanmak Visual Studio'dan sonra inanılmaz hızlı hissettiriyor. Ama Visual Studio'da dahili olan yer alan bir çok özelliği Visual Studio Code'da kullanabilmek için maalesef uygun eklentiyi bulup IDE'ye eklemek gerekiyor. Visual Studio Code için otomatik using ifadeleri ekleyen eklentiler arasında tavsiye edebileceğim extension ise Auto-Using for C#.

Auto-Using for C# eklentisini IDE'ye kurduğunuzda using ifadesi bulunmayan bir sınıf yazdığınızda da intellisense seçenekleri içerisinde bu sınıfa ait namespace görünüyor ve enter'a bastığınızda using ifadesi olarak otomatik olarak ekleniyor.

 

Editör editi: önceki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: VS Code HTML Kod Şablonu Ekleme Klavye Kısayolu

bkz: PHP için Kod Editörü Tavsiyeleri

bkz: Visual Studio Code için Angular 8 eklentileri tavsiyeleri

bkz: Visual Studio Code'da foreach döngüsü kısayolu

bkz: Visual Studio Code ile çalışan programı durdurmak

bkz: Visual Studio Code ile C# Kodu Çalıştırmak

bora34

25.05.2021 14:12

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Visual Studio Code'da Namespace'i Otomatik Olarak Eklemek (C#)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.