5.00 / 1 oy

PHP için Kod Editörü Tavsiyeleri

PHP asıl uzmanlık alanım olmasa da sık sık php ile geliştirilmiş sitelerde düzenleme yapmak durumunda kaldığım için derdimi anlatabilecek kadar kullanabiliyorum desem sanırım doğru bir tanım olur. Kendimi php konusunda geliştirmemin çok fayda sağlamayacağını düşündüğüm için teorisine hiç derinlemesine girişmedim ama yine de zaman zaman kullanmak durumunda kalacağımı bildiğim için yine en verimli ve konforlu php editörünü bulabilmek için bir miktar zaman harcamışlığım vardır.

Bu yazıda kendi adıma en verimli bulduğum php editörlerini sıralayacağım, ama php'ye benden daha hakim ve benden daha fazla zaman geçiren arkadaşlar cevap olarak en iyi php kod editörü hangisidir ve hangi editörü hangi durumlarda tercih ediyorlar belirterek soruya yanıt verebilirlerse daha da verimli bir başlık olmuş olur.

1. Brackets

2. Web Storm

3. Sublime Text

4. Atom

5. Bluefish

Not: Visual Studio Code'u da aktif olarak sık sık kullanıyor olsam da php kodlamak için bir türlü alışamadım, ama listeye bir altıncı editör ekleyecek olsaydım bu Visual Studio Code olurdu.

RainingCodes

17.01.2021 15:20

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PHP için Kod Editörü Tavsiyeleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.