5.00 / 1 oy

Visual Studio Code'da foreach döngüsü kısayolu

Visual Studio Code, yazılım geliştiricilere zamandan tasarruf ettirebilecek çok sayıda kısayolu içerisinde bulunuyor. Çok sık yazılan komutlar için (System.Console.WriteLine yerine cw yazabilmek gibi) özel olarak hazırlanmış kısayollara ek olarak döngü gibi kalıplar için de hazırlanmış statement ifadeleri mevcut ve kodun bir kısmını yazmaya başladığınızda otomatik tamamlama seçenekleri arasından bu ifadeleri seçtiğinizde döngü gibi kalıp kodlarınız Visual Studio Code tarafından otomatik olarak yazılıyor. C# progralama dili ile geliştirdiğiniz foreach döngüleri için de aşağıdaki şekilde otomatik tamamlama özelliğini kullanabilirsiniz.

foreach ifadesini yazmaya başlayın. Otomatik tamamlama (intellisense) seçenekleri arasında Foreach Statement seçeneğini gördüğünüzde (for yazınca gelmiş oluyor) ok tuşları ile Foreach Statement seçeneğini aktif duruma getirin ve tekrar tab tuşuna bastığınızda foreach döngüsü aşağıdaki gibi tanımlanır ve klavye ile girmeniz gereken var, item, collection ve döngü içerisindeki kod alanına tab tuşlarına basarak sırayla geçebilirsiniz.

foreach (var item in collection)
{
    //kodlar
}

 

Editör editi: ilgili içeriğe sahip başlıklardan bazıları için;

bkz: Visual Studio'da Yorum (Comment-Uncomment) Kısayolu Nedir?

bkz: Visual Studio Code ile çalışan programı durdurmak

bkz: Visual Studio'da Kullanılan C# Versiyonunu Görmek ve Değiştirmek

bkz: Visual Studio Code'da Otomatik Tamamlama (IntelliSense) Kısayolu

bkz: Visual Studio Code ile C# Kodu Çalıştırmak

bkz: VS Code HTML Kod Şablonu Ekleme Klavye Kısayolu

mbologlu

23.04.2021 00:37

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Visual Studio Code'da foreach döngüsü kısayolu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.