5.00 / 1 oy

Visual Studio Code için Angular 8 eklentileri tavsiyeleri

Visual Studio Code, hangi dilde ve hangi amaçla kodlama yaparsanız yapın çok işe yarayan hafif ve kullanışlı bir IDE, bu yüzden kullanmaktan da keyif alıyorum. IDE içerisindeki eklentiler (extension) de yazdığınız dile göre otomatik tamamlama gibi işlevler katması açısından çok faydalı oluyor. Ben kendi adıma angular ile kodlama yaparken kullandığım visual studio code eklentilerini buraya yazayım hem bilmeyenler görüp incelerler, hem de belki benim bilmediğim kullanışlı eklentiler de tavsiye ederlerse ben de öğrenmiş olurum diye düşündüm. Bazı eklentiler sadece angular için değil, bir çok programlama dili ile birlikte kullanılabilir eklentiler, bu yüzden angular kodlamıyorsanız bile bir göz atmanızı tavsiye ederim.

1. TSLint: Hataları okuma konusunda inanılmaz işlevsel ve kullanışlı bir extension.

2. Debugger for Chrome: Chrome için Visual Studio Code Debugger (hata ayıklayıcısı) eklentisi

3. Auto Import: app.component.ts ya da main.ts gibi typescript dosyalarına import yaparken her şeyi manuel elle sıfırdan yazmak çok zor değil mi? Auto Import eklentisi import yaparken otomatik tamamlama yapabilme özelliği ile size çok zaman kazandıracak.

4. Prettier - Code formatter: Kodları daha okunur yapmaya yarayan mükemmel bir eklenti

5. Peacock: Birden çok VS Code ile çalışıyorsanız ve hangisinin hangisi olduğunu karıştırıyorsanız çalışma alanlarını farklı renklerle renklendirerek sizi bu dertten kurtaran faydalı bir eklenti

6. npm: Yüklü modüllerin package.json dosyasındaki dependency'lere göre doğrulanmasını sağlar

7. EditorConfig for VS Code: Editör ayarlarını geliştirme olanakları sunan bir eklenti.

8. Angular Snippets (Version 8): Angular, TypeScript ve HTML snippet'ları sunan ve Angular 8 için güncellenmiş eklenti

9. Angular Language Service: Angular component'leri için hızlı düzenleme araçları sunan bir eklenti

10. angular2-inline: Angular geliştiricileri için olmazsa olmaz bir eklenti. VS Code'un satır için css ve html kodlarını algılamasını sağlar.

 

RainingCodes

20.09.2019 17:34

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Visual Studio Code için Angular 8 eklentileri tavsiyeleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.