5.00 / 1 oy

VGA Kablo Soketi Değişimi Nasıl Yapılır?

Duvardaki projektörden gelen yaklaşık 6 metrelik bir vga kablonun ucundaki soketin dişleri kırıldığı ve yamulduğu için bilgisayara girmiyor, cımbızla dişlerini düzelterek en azından arada sabit kalacak bir adaptör takabilmek için çok uğraştım ama sağlam deforme olduğu için artık umudu kestim. Yeni bir kablolama yapsam onca kanalın içinden geçen 6 metre vga kablo bana daha fazla maliyetli olacak, sonuç olarak vga kablonun ucundaki soketi değiştirmenin bir yolunu aramaktayım.

VGA kablosunun ucundaki soketi keserek yeni bir soket alsam kendi amatör uğraşlarımla kablo ile soketi birleştirebilmem mümkün müdür, yoksa bunun için vga kaboyu takıyan bir elektrikçi mi çağırmam gerekir?

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Duvarın altından geçen elektrik kablosunu bulan alet

bkz: Telefon şarj kablosu için type-c kablo önerisi

bkz: Windows 10'da Connect App ile Kablosuz Ekran Yansıtmak

bkz: Kablonet'te modemi farklı bir odaya taşımak

bkz: Kablo üzerine alçı çekilebilir mi?

bkz: Elektrikli Süpürgelerde Kabloyu Çeken Makara Nasıl Çalışır?

Ahmet.Güler

10.09.2021 07:33

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 10 Eylül 2021 11:40
    21

    uzun zaman önce ben de benzer bir problem için vga soketi değişimine niyetlenmiştim, aşağıdaki şemaya bakarak kablolamayı yapabilirsiniz ama biraz zihni sinir işi haberiniz olsun.

  • 10 Eylül 2021 12:14
    9

    teşekkürler, şemayı görünce yeni kablo alıp kanaldan geçirdim :) vga kablo tahmin ettiğim kadar pahalı değilmiş, zamanıma yazık.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
VGA Kablo Soketi Değişimi Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.