5.00 / 1 oy

Boş filament makaraları nasıl değerlendirilebilir?

Son filamentim bittikten sonra boş filament makarasını atmaya kıyamadım ve internetten bu boş makarayı nasıl değerlendirebileceğimi araştırdım. İyi ki bir işe yaramaz deyip bu filament makarasını atmamışım, hem doğaya zarar verecektim, hem de olası bir sürü faydalı kullanımından mahrum kalacaktım. 

 

1. Filament Makarasından Saklama alanı (çekmece gözleri)

Filamentin içerisinde kalan alanı saklama alanı olarak kullanabilmek ve boş filament kutularını da üst üste koyarak vida gözü ya da eski filament kalıntılarını saklamak için kullanabilirsiniz.

filament makarası çekmece

2. Filament Makarasından Turntable

Turntable olarak çok sayıda güzel çalışma var internette. Hem manuel turntable stl dosyaları var, hem de elektronik aksam eklenerek fotoğraf çekim stüdyosu gibi araçların stl dosyaları var, araştırmanızı tavsiye ederim.

Filament Makarasından turntable

3. Filament Makarasından Kablo makarası

filament makarası ayağı

4. Elektrik prizi uzatma kablosu makarası

Üstteki görseldeki gibi makaraya ayak taktıktan sonra kablo makarası olarak da kullanabilmek mümkün.

 

5. Filament Makarasından Monitör altlığı

Monitörünüzün dönme açısını yeterli bulmuyorsanuz eski filament makaranızı monitörün altına koyarak kendi dönme açısından yararlanabilirsiniz.

 

6. Filament Makarasından hortum toplayıcı

Çok büyük olmasa da en azından akvaryum hortumu gibi hortumları derli toplu tutmak ve sarıp çıkartmak için ideal bir araç.

cuneytsaglam

25.05.2020 09:10

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Boş filament makaraları nasıl değerlendirilebilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.