5.00 / 1 oy

TV koltuğu kolu nerede satılır ve nereden alınabilir?

TV koltuğu konusunda sitede de birkaç yazı gördüm ve yalnız olmadığımı anladım. TV koltuğu ya da baba koltuğu olarak satılan ve ayak kısmı bir kol vasıtasıyla manuel ya da motorlu olarak açılan koltuklarda bir zamandan sonra çekme kolları bozuluyor ve koltuğun ayak destek kısmı açılamaz hale geliyor.

Öncelikle koltuğunuzun ayak destek kısmını tekrar açabilirsiniz, bunun için koltuğunuzu yan yatırın ve ortasında delikler olan gümüş renkli diski kablo yönünde çekin. Ama elinizi sıkıştırmamaya dikkat edin, çünkü çok sert bir hareketle açılıyor ve arada parmağınızın kalmasını istemezsiniz.

TV koltuklarının bozulması, genellikle tutma kollarının arkasındaki parçanın ya da parçaya tutturulmuş içinden metal bir kablo geçen kabloların kırılmasından/kopmasından kaynaklanıyor. Bazı durumlarda ise kırılan ya da zedelenen hiçbir şey olmamasına rağmen kablonun ucu yerinden çıkmış olabiliyor ya da dönen mekanizmanın teli ya da vidası gevşemiş olabiliyor. İnternetten izlediğim birkaç video sayesinde tv koltuğunı kendim tamir edebilir bilgi birikimine eriştim. Ama ortada bir sorun var, benim tv koltuğumun tutma kolunun arka kısmı kırılmış ve değiştirme işlemi çok basit olmasına rağmen tutma kolunun yenisini hiçbir yerden bulamıyorum.

İnternetten ya da mobilyacılardan bu tutma kolunu sipariş verebileceğim bir yer varsa bilgilerini verebilir misiniz? Bu kadar tv koltuğu üreticisi varsa tutma kolu yedeği gibi yedek parçaları üreten ve satan yerler de vardır diye umuyorum.

Edit: lokal bir koltuk tamircisini arayarak tamir edebilir mi diye sordum, tutma kolu parçası dahil değişime 500 TL istedi. Bu kadar kolay bir işlem için bu kadar para vermeye hiç niyetim yok, ama tutma kolunu bulmam lazım önce..

Edit 2: Tutma kolu ile tel birlikte satılıyorsa daha da iyi olur çünkü tutma kollarının teli tutan parçaları farklı olabiliyormuş.

 

Editör editi: benzer içerikli bazı diğer yazılar için;

bkz: Koltukta Çökme Nasıl Onarılır?

bkz: Koltuk döşemesi için kumaş seçimi nasıl yapılır?

bkz: Koltuk döşemesi yapabilmek için zımba makinesi önerisi

bkz: Ankara'da TV Koltuğu Tamiri Yapan Döşemeci Tavsiyesi

bkz: Koltuk döşemesi değişimini kendim yapabilir miyim?

bkz: Ayağı açılan koltuğun tutma kolu bozuldu, nasıl tamir edebilirim?

freecavit

28.04.2021 03:24

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
TV koltuğu kolu nerede satılır ve nereden alınabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.