5.00 / 1 oy

Telefonla konuşurken ses değiştirme uygulaması (Android)

Android telefonumda yıllar önce arkadaşlarıma şaka yapmak için kullandığım ses değiştirme uygulamalarını tekrar telefonuma kurdum ama güncel Android sürümünde birçok uygulamaya artık izin verilmediği gibi (bkz: ACR Android 9 Görüşme Ses Kaydı Sorunu) anladığım kadarıyla telefon konuşması esnasında sesinizi değiştiren uygulamalar da engellenmiş. Google Play'deki uygulamaların yorumlarına bakınca da durum bu şekilde görünüyor. Tüm uygulamaların yorumlarında uygulamaların ses değiştiremediğinden şikayet edilmiş.

Android telefonlar için Google Play'den ya da apk dosyası ile kurulabilecek ve halen ses değiştirmesi yapabilen bir uygulama bilen varsa adını paylaşabilir mi? Bu arada numaranızı arkadaşınızın rehberinden sildikten sonra sesinizi değiştirerek şaka yapmak kadar da eğlenceli bir şaka daha yok, mutlaka denemenizi tavsiye ederim :) Ama bu engellemenin dayanağında yasal mevzuatlar da yer alıyor olabilir ve bu sebeple Android (ve muhtemelen iphone'larda da durum aynıdır) şaka yaparken dozunu kaçırmamaya dikkat edin.

bkz: 2020 En iyi Android Görüşme Ses Kayıt Uygulaması Tavsiyesi

bkz: Android'de numarası görünmeyen mesajları engellemek

bkz: Android Auto Nedir? Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

bkz: Android 9 ses azalma problemi

bkz: Android banka uygulamalarında gelen doğrulama kodunu otomatik girmiyor

bkz: Android şarjı dolunca uyarı versin

sedat_uzman

14.02.2021 19:32

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 25 Eylül 2021 13:41
    3

    açıkçası böyle uygulamalar olmadığına, varsa bile android ya da apple tarafından yasaklanacağına inanmak istiyorum. herkes o zaman herkesle istediği gibi iletişim kurabilir, başkası olduğuna inandırabilir ve masum şakalar yapmaktan çok daha kötü niyetlerle türlü dolandırıcılıklara da vesile olabilir bu uygulamalar.

  • 21 Kasım 2021 14:24
    0

    deepfake bitti şimdi de bu mu başladı, olur da böyle bir şey mümkün olursa ve herkesin kullanımına sunulursa telefonla iletişimin güvenilir hiçbir tarafı kalmaz zaten.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Telefonla konuşurken ses değiştirme uygulaması (Android)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.