5.00 / 1 oy

Android'de numarası görünmeyen mesajları engellemek

Android'de numarası görünen (kayıtlı olsa da olmasa da) sms'leri engelle diyerek bu numaradan bir daha mesaj gelmemesini sağlayabiliyorum ama mudo, avva ya da shell gibi sadece adı görünen yerlerden gelen mesajlarda bu engelle seçeneği görünmediği için engelleme yapamıyorum. Önceden içerisinde şu ifade geçen mesajları engelle diye bir özellik vardı ama Android 9 uygulamasından sonra bu güzelim özellik de kayboldu ve telefon spam merkezine döndü. Harici bir uygulama ile de olabilir, konuya çözüm getiren arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

kobra

14.06.2019 12:02

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 24 Haziran 2019 15:11
  35

  Google'da mesaj uygulaması olarak Google'ın Mesajlar uygulamasını kullanmanızı tavsiye ediyorum. Mesajlar uygulaması ile:

  - Numarası görünen ya da görünmeyen tüm mesajları spam olarak işaretleyebilir, bu sayede Google'a da geri bildirimde bulunarak spam sms gönderen firmaları kara listeye almasını sağlayabilirsiniz

  - SMS'leri bilgiayarınızdan da görüntüleyebilir, bu sayede gelen mesajlar içinde kopyala yapıştır gibi işlemler yapmanız gerektiğinde mesajı telefondan kendinize göndermek gibi işlemler ile zaman kaybetmemiş olursunuz.

  - Uygulama hem SMS, hem de MMS'lere izin veriyor. Arayüzü standart Android mesaj uygulamasına kıyasla çok daha şık ve kullanışlı. Aynı zamanda RCS (Rich Communication Services mesajları) desteği de veriyor.

 • 10 Kasım 2019 19:28
  2

  Google mesajlar, spam olabilir şüphesi taşımasına rağmen ne kadar gelen reklam sms'i varsa siz özellikle engellemediğiniz sürece yine de karşınıza getiriyor. Ama bir süre engelleme yaptıktan sonra sms spam'ciliği yapan ucuz firmaların ocaklarına incir ağacı dikti :) sms gibi güzel bir haberleşme kanalını istenmeyen reklamlar ile spam çöplüğüne dönüştüren firmalara müstahak olsun.

 • 15 Ekim 2019 08:59
  1

  Google mesajlar uygulamasını ben de kullanmak istiyordum ama banka uygulamalarında gelen mesajları uygulamalar otomatik olarak göremedikleri için sürekli kaldırmak durumunda kalıyordum. Neyse ki bazı banka uygulamaları nihayet durumun farkına varmış olacaklar ki google mesajlar uygulaması kurulu olan telefonlarda da gelen mesaj kodunu otomatik olarak okumaya başlayanlar oldu (yapı kredi yanlış hatırlamıyorsam)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android'de numarası görünmeyen mesajları engellemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.