5.00 / 1 oy

Android Auto Nedir? Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

Android Auto, Google'ın Apple'ın Apple Carplay'ine karşılık ürettiği rakip otomobil uygulaması desek sanırım en basit anlaşılır tanım bu olur. Halen ülkemizde indirilebilir olarak google play'den sunulmadığı için herkesin kendi telefon modeli ve araç marka modeli için ilgili apk'yı indirmesi gerekiyor ve kurulumu bu apk ile yapmak gerekiyor (google play'den Türkiye'den indirilebilir olarak paylaşılıncaya kadar). Böylece hem telefon ekranında, hem de aracın ekranından Android Auto arayüzü ile bu uygulamanın sunduğu özellikleri kullanabiliyorsunuz.

Android Auto, Türkiye dışında artık bilinir ve kullanımı yaygın bir uygulama oldu ama bizde Google eliyle dağıtılıncaya kadar bir süre daha pek tanınır olamayacak gibi. Ama aracınıza göre denemek isteyen olursa diye resmi sitesi: android.com/auto

Not: İnternetten apk indirerek aracına bağlanmaya çalışırken hata alanlar için bir tavsiye: kaliteli ve iyi markalı bir kablo kullanın, yoksa bağlantı hataları yaşanıyor.

arda

10.11.2019 16:40

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 1 Ocak 2022 01:09
    2

    yeni araçlarda artık dahili olarak geliyor android auto, ama lüks araçlarda sadece apple carplay seçeneği olabiliyor. apple arka planda devlerle anlaşmalar yapmış gibi geliyor bana

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android Auto Nedir? Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.