5.00 / 1 oy

Android 9 ses azalma problemi

Android 9 sürümü ile ilgili en çok şikayetçi olan Samsung kullanıcılarından birisi muhtemelen benimdir. Daha önce değişen uygulama izinleri nedeniyle karşılaştığım problemleri de paylaşmıştım, bir süredir de artık telefonda konuşurken karşı tarafın sesini duyamıyor olmaktan muzdaribim. Telefonum Samsung Note 8 ve halen çok severek kullandığım telefonumdan sırf bu konuşma ses kaybından dolayı soğumuş vaziyetteyim.

Benzer problemler ile karşılaşan kullanıcılar var mıdır, ya da değişen bir ayar sonucu mu bu ses azalması meydana geldi, nereden nasıl geri sesini açabilirim cevabını bulanlar yazabilirlerse çok sevinirim.

berrin_izmir

14.06.2019 09:53

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 8 Temmuz 2019 20:01
  9

  Bu problemin ahize bölgesindeki deliklerin iç ve arka taraflarındaki donanımsal kirlenmeden kaynaklandığını gösteren videolar var. Sıkıntı şu ki su geçirmez telefonların içlerinin açılması, üreticiler tarafından pek tavsiye edilen bir yöntem değil, yoksa ben bile zorlasam açar sırf merakımdan bakardım. Bir de bu telefonların konuşma seslerinin azalması durumunun yaygınlığını fırsat bilip telefonun erişilemez ayarlarından bu ses düzeyini artırdığını iddia eden uygulamalar çıktı, yine sırf merakımdan kurup denedim ve itibar etmemeniz gerektiğini söyleyebilirim.

  Hepsini geçiyorum, 1-2 yıllık telefonlarda böyle bir sorunun olması hiç normal değil, suya düşmüş telefonların ahize deliklerinin arasında paslanma oluyor gibi teoriler üretenler de olmuş ama bana halen yazılımsal olarak yapılan planlı eskitme yöntemleri gibi geliyor. Yoksa kim neden S9 telefonunu satıp da S10 alsın ki?

 • 7 Temmuz 2019 10:54
  6

  Aşağıdaki adımları uygulayın, bende işe yaradı ya da bana öyle geldi

  1. Ayarlar>Uygulamalar>Sağ üst köşedeki üç noktaya çıklayın. 

  2. Sistem uygulamalarını göster>Telefon (üçünü de teker teker yapın)>Depolama> Önbelleklerini temizleyin

 • 14 Ağustos 2022 19:08
  0

  problem android'den değil de telefonunuzun mikrofon ya da hoparlçr çıkışlarında pislik ve toz birikmesinden kaynaklı olabilir. öyle ise bkz: Telefonda düşük ses duyma problemine kesin çözüm

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android 9 ses azalma problemi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.